هزینه تقریبی ساخت سوله در سال 1400 چقدر است

سوله­ ها کاربردهای متنوعی دارند . زمین های بازی، انبار نگهداری کالا و امکان استقرار تجهیزات عمدتاً حجیم تولید و ماشین آلات سنگین صنعتی یکی از هزاران موراد استفاده از سوله هاست . در این ویدئو هزینه تقریبی ساخت و اجرای سوله را بیان می کنیم.

پس اگر قصد ساخت سوله دارید، این ویدئو را از دست ندهید.

سوله، یک سازه فلزی است که در محیطی بدون ستون میانی ساخته شده و پوشش سقف آن معمولا شیب­دار است. هرچند سوله­ها بیشتر برای کارخانه­ ها و کارگاه­ های صنعتی استفاده می­شوند، اما برای انباری­ ها، مرغداری ­ها، هایپرمارکت­ ها، تعمیرگاه­ ها، سالن­ های همایش، تالارها، مراکز نظامی، آشیانه هواپیما، پارکینگ خودروها و مانند آن هم کاربرد دارند.

چه عواملی در هزینه ساخت سوله تاثیر گذار است؟

به جز شرایط بازار و متغیر بودن قیمت­ها، عوامل زیادی بر هزینه ساخت و اجرای سوله تاثیرگذارند. زمین محل احداث، موقعیت ، کاربرد، مساحت، مصالح خصوصا آهن و فولاد، متریال­­ های ثانویه مانند عایق حرارتی، حمل تجهیزات، نوع پوشش سقف وپوشش دیوار، کف­سازی، نصب دستگاه­هایی مانند جرثقیل، وزن دهانه و ارتفاع، نمای سوله و هزینه ساخت فونداسیون بر اساس تناژ میلگرد و حجم بتن.

مراحل ساخت سوله

معمولا کارخانه­ ها و شرکت­های ساخت و اجرای سوله، به شیوه زیر عمل می­کنند:

  1. در مرحله اول، طراحی سوله با توجه به نیاز کارفرما بررسی و استانداردهای لازم در آن اجرا می­شود.
  2. در مرحله دوم، تمام اقدامات لازم برای ساخت سازه و اسکلت سوله انجام می­شود.
  3. در مرحله سوم، سازه­های ساخته­شده توسط کامیون­های مخصوص حمل به محل نصب سوله ارسال می­شود
  4. و در مرحله چهارم، این سازه­ها، توسط جرثقیل و پرسنل نصاب، نصب و راه ­اندازی می­شود.

هزینه ساخت سوله در سال 1400:

همانطور که در در ابتدای ویدئو هم اشاره کردیم عوامل محیطی نیز در انتخاب نوع سوله بسیار موثر است
زیرا طبق آیین نامه های سازمان نظام مهندسی قبل از اجرای سوله باید بار برف و باران و باد و زلزله ی آن منطقه طی زمان سی ساله گذشته را در طراحی و ساخت سوله در نظر بگیرید، و بر اساس آن سوله را مستحکم تر بسازید تا با وقوع عوامل طبیعی تخریب نشود. این به معنای استفاده از فولاد بیشتر و سنگین شدن سوله و در نهایت افزایش قیمت تمام شده سوله است. متراژ دهانه و ارتفاع سوله نیز در برآورد هزینه ساخت سوله بسیار مهم است.

بطور مثال: هزینه ساخت سوله با تیرآهن برای دهانه زیر 15 متر، با ارتفاع 4 و 6 متر، از متری  550 هزار تومان تا 600 هزارتومان و برای دهانه های بین ۱۵ الی ۲۰، متری 600 الی 650 تومان اعلام می شود.

و به همین ترتیب ساخت سوله با ورق برای دهانه های زیر ۲۰متر، با ارتفاع ۴ متر، متری ۸۴۰ هزار تومان اعلام می شود.

برای ساخت سوله به چه مصالحی نیاز دارید؟

سوله ها با توجه به انتخاب نوع کاربری مصالح متفاوتی نیاز دارند.

شما میتوانید تمامی مصالح مورد نیاز خود را با راهنمایی مشاوران مرکزآهن در بهترین زمان خریداری کنید. مرکزآهن یکی از بزرگترین تامین کنندگان مصالح و قطعات عایق و پوشش می باشد که قادر به تامین تمامی متریال اولیه از قبیل میلگرد، تیرآهن، لوله و ورق و متریال ثانویه همچون پشم شیشه، ساندویچ پانل، فوم و غیره می باشد.

هزینه تقریبی ساخت سوله در سال 1400 چقدر است
سوله­ ها کاربردهای متنوعی دارند . زمین های بازی، انبار نگهداری کالا و امکان استقرار تجهیزات عمدتاً حجیم تولید و ماشین آلات سنگین صنعتی یکی از هزاران موراد استفاده از سوله هاست . در این ویدئو هزینه تقریبی ساخت و اجرای سوله را بیان می کنیم. پس اگر قصد ...
239 بازدید
3:53
1 ماه پیش
توسط سردبیر
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0