0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تأثير تصميم ترامپ بر قیمت روز میلگرد صادراتي تركيه چه خواهد بود؟

در طول هفته گذشته قیمت روز میلگرد صادراتي تركيه با  ۵ تا ۱۰  دلار افزايش به ۶۰۵ تا ۶۲۰ دلار به ازای هر تن فوب رسيد كه  نتيجه ادامه روند صعودي قيمت هاي قراضه وارداتي به تركيه است.

در هفته گذشته ترك ها در بازارهاي صادراتي ميلگرد هم چندان فعال نبودند. پنجشنبه ۱ مارس ترامپ اعلام نمود بر فولاد وارداتي به آمريكا تعرفه ۲۵ درصدي وضع مي نمايد تا اينكه سرانجام ديروز ۸ مارس اين قانون توسط او امضا شد. اکثر فعالان بازار در طول هفته درگير تحليل اين موضوع و تأثير اين تصميم بر آینده معاملات بودند.

اين تعرفه بعد از ۱۵ روز بر فولاد وارداتي به امريكا بغير از كانادا و مكزيك اجرائي خواهد شد. البته این معافیت بستگي به امتيازاتي دارد كه اين دو كشور در پيمان نفتا به ايالات متحده خواهند داد. ترامپ اعلام كرده من حق دارم تعرفه رو براي هر كشوري بالا و يا پائين بياورم. در این میان، كشورهاي عضو اتحاديه اروپا هم در حال لابي گري براي حذف كشورهاي خود از اين تعرفه هستند و جو بسيار شكننده اي بر بازارهاي جهاني فولاد حاكم شده است.

تضعیف جایگاه میلگرد ترکیه

درحالي كه به احتمال زياد توليدكنندگان كانادا و مكزيك توليد خود را به منظور تقویت جایگاه خود در آمريكا افزايش خواهند داد و در پي اين سناريو كانادا و مكزيك براي پوشش بازار داخلي خود به ميلگرد تركيه نياز بيشتري خواهند داشت. اما به طور قطع جايگاه قیمت روز ميلگرد تركيه در آمريكا تضعيف خواهد شد.

كاهش قيمت هاي محصولات فولادي چين تأثيري منفي در بازارهاي جهاني فولاد داشته است هرچند اين كاهش قيمت ها در سايه تصميم ترامپ بوده ‌است. بعد از سال نو چيني توليدكنندگان اين كشور به بازارهاي جهاني بازگشتند اما در طول اين هفته اقدام به كاهش قيمت هاي خود نمودند، زيرا تقاضا در بازار داخلي آنها چندان بالا نيست و همچنين بازارهاي فيوچرز اين كشور هم همگي شاهد كاهش بوده اند.

در روزهاي آينده اگر چيني ها به كاهش قيمت هاي محصولات فولادي از جمله قیمت روز میلگرد خود ادامه دهند پيش بيني مي شود قيمت هاي جهاني هم تحت اين فشار روندي كاهشي را در پيش گيرند و توليدكنندگان محصولات طويل كه فروششان به آمريكا با مشكل روبه رو خواهد شد به احتمال زياد درگير تأثيرات منفي این حرکت بر روی قیمت روز میلگرد خواهند شد و بایستی بدنبال بازارهاي جايگزين باشند.

قیمت آهن مسکن

آخرین تغییرات قیمت ورق سیاه در چین:

وضع تعرفه بر واردات  فولاد در امريكا قیمت ورق سیاه و قیمت روز میلگرد آتي در بورس شانگهاي را نزولي كرد و به دنبال ان بازار نقدي نيز با افت قيمت مواجه شد.

بازار داخلی

به گزارش متال بولتن ۹ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۷۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۹۳۰ تا ۳۹۶۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با کاهش ۵۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۱۰ تا ۳۹۸۰ يوان رسيد.

به اين ترتيب در طول هفته جاري در شانگهاي ورق سیاه با ۲۰۰ تا ۲۱۰ يوان و در تيانجين ۱۹۰ يوان كاهش نسبت به هفته قبل به ثبت رساندند.

در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۸۰ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۳۸۰۳ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۴ یوان می باشد.

 نوسانات بازار صادراتی ورق سیاه چین

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش ۲٫۹۱ دلارنسبت به روز قبل به ۶۰۸٫۱۳ دلار FOB رسید.

در بازار صادرات بيشتر فولادسازها عرضه به بازار را متوقف كردند و تنها يك توليد كننده پيشنهاد ۶۱۰ دلار FOB  ارايه نمود و يكي ديگر از صادركننده ها حتي به ۶۰۵ دلار FOB هم كاهش قيمت داد اما خريداري وجود نداشت.

خريدارها نيز در اقدام متقابل از ارايه پيشنهاد خريد خودداري كردند

کاهش تولید ۳۰ میلیون تنی فولاد در چین

چین اعلام کرد که در سال ۲۰۱۸، ۳۰ میلیون تن تولید فولاد را کاهش خواهد داد. در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب ۶۵ میلیون تن از تولید فولاد برای حفظ محیط زیست جلوگیری شد. به گزارش سازمان تنظیم و ارتقا صنعت فولاد چین تا ۲۰۲۰، ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تن تولید فولاد را کاهش خواهد داد.

با توجه به ۳۰ میلیون تن کاهش تولید در سال ۲۰۱۸ چین از شروع سال ۲۰۱۶ تا پایان سال ۲۰۱۸، ۱۴۵ میلیون تن تولید فولاد را کاهش داده است. در همین حال چین ۱۵۰ میلیون تن تولید زغال سنگ را در سال ۲۰۱۸ کاهش می دهد که بدین تریب در دوره ۲۰۱۶ تا پایان ۲۰۱۸ مجموعا تولید ۵۹۰ میلیون تن زغال سنگ را کاهش داده که این مزان بیش از ۵۰۰ میلیون تن کاهش تولید تا سال ۲۰۲۰ می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری