بررسی جامع کیفیت میلگرد آذر امین + نحوه تشخیص اصالت

4 ماه پیش1001بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
بررسی جامع کیفیت میلگرد آذر امین + نحوه تشخیص اصالت

صنعت تولید فولاد، یکی از صنایع قدرتمند در جهان و کشور عزیزمان ایران است که از صنایع مادر نیز محسوب می‌شود. تولیدکنندگان این صنعت از پیشروان عرصه توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شوند. شرکت آذر فولاد امین یکی از این شرکت‌های پیشتاز است. در واقع، میلگرد آذر امین جدای از اینکه محصولی پرفروش و پرکاربرد در نظر گرفته می‌شود، به دلیل کیفیت تولید به کار رفته در میلگردهای این شرکت، مورد توجه خاص مشتریان و بازار فولاد قرار دارد.

علامت اختصاری میلگرد آذر امین

کارخانه آذر فولاد امین در ابتدای سال ۱۳۸۸ موفق به اخذ مجوز از وزارت صنعت و معدن شد. موسسان این شرکت، در زمینی به وسعت 14 هکتار در منطقه تیکمه‌داش بنای این کارخانه را تاسیس کردند. واقع‌شدن این کارخانه در 91 کیلومتری شهرستان میانه، موقعیت جغرافیایی مناسبی را نیز برای صادرات میلگردهای تولیدی این کارخانه فراهم آورده است.

علامت اختصاری میلگرد آذر امین تیکمه داش

محصولات این شرکت با نام تجاری AFA STEEL و علامت اختصاری AFA در بازار فولاد ایران شناخته می‌شوند. مدیران کارخانه میلگرد آذر امین تصمیم گرفتند تا آن را در دو فاز متفاوت احداث کنند:

  • فاز اول: کارخانه نورد میلگرد، با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال
  • فاز دوم: کارخانه نورد میلگرد، با ظرفیت 6۰۰ هزار تن در سال

در حال حاضر، فاز اول کارخانه به بهره‌برداری رسیده است و به منظور افزایش میزان تولید فاز دوم نیز در دستور احداث قرار دارد. با این‌که آذر فولاد امین به نسبت سایر شرکت‌ها برند تازه نفسی محسوب می‌شود، اما به‌خوبی توانسته است با کیفیت بالای محصولات، جایگاه خود را در میان بهترین‌ها تثبیت کند.

کیفیت و قیمت میلگرد آذر امین سبب شده است تا مهندسان در اکثر بخش‌های عمرانی این برند را به عنوان اولین انتخاب در ذهن داشته باشند.

معرفی استاندارد میلگرد آذر فولاد امین

این شرکت در سال ۱۳۹۲ گواهینامه ISO9001 اخذ نمود. به منظور تولید با کیفیت و مطابق با استاندارهای جهانی، این شرکت مسیر برنامه‌ریزی‌شده و دقیقی را در پیش گرفت. در حال حاضر فولاد آذر امین دارای گواهینامه‌های سیستم‌های مدیریت از شرکت BAS انگلستان است. از جمله استانداردهای تولیدات آذر فولاد امین به‌ موارد ذیل می‌توان اشاره کرد:

  • [DIN 488-2:2009]
  • [ISO 6935-2:2019]
  • [GOST 5781-82:1993]
  • [JIS G 3112:2010]
  • [BS 4449:2009]
  • [ATSM A 615:2005]

تاکنون میلگردهای تولیدی این شرکت بر اساس استاندارد INSO 3132 و استاندارد GOST 5781 در گریدهای A2 برای سایزهای 8 و 10 و A3 برای سایزهای 10 تا 32 تولید شده‌اند. نکته قابل توجه اینکه بر حسب سفارش مشتری امکان تولید گرید A4 نیز برای میلگرد آذر امین فراهم است.

بدین ترتیب، مدیران کارخانه آذر فولاد امین با ایجاد توانمندی‌ها در سطوح بسیار رقابتی و مطلوب توانسته‌اند تجهیزات تولیدی و آزمایشگاهی خود را مطابق با استانداردهای جهانی تنظیم کنند. با جذب نیروی انسانی متخصص و ماهر، دقت و کیفیت را در سطوح اجرایی و عملیاتی نیز به کار برده‌اند.

اکنون پس از 14 سال با کوله‌باری از تجربه در زمینه تکنولوژی و توان و ظرفیت قابل توجه در صنعت فولاد، بخش عظیمی از نیازمندی کشور و منطقه را تامین می‌کنند.

 کیفیت میلگرد آذر امین

جدول مشخصات فنی میلگرد آذر فولاد امین

میلگردهای آذر امین در سایز و وزن‌های مختلفی تولید می‌شوند. در ادامه جدول مشخصات میلگرد آذر امین را مشاهده می‌کنید. برای استعلام قیمت به‌روز انواع میلگرد آذر فولاد امین می‌توانید به سایت مرکز آهن مراجعه کنید.

محصول

نوع

سایز میلگرد (میلی متر)

وزن میلگرد آذر امین (کیلوگرم)

میلگرد فولادی آجدار

A2

8

4.4

A2

10

7

A3

12

10.1

A3

14

13.9

A3

16

18.1

A3

18

23

A3

20

28.3

A3

22

34.2

A3

25

44.6

A3

28

56

A3

32

73.1

جمع‌بندی

با توجه به وجود معادن متعدد آهن در نقاط مختلف ایران، توان تولیدی کشور ما در این زمینه بسیار بالا است. تاکنون کارخانه‌های مختلفی توانسته‌اند توان تولیدی خود را در بازار فولاد ایران تخمین بزنند و با رقابت در تامین کیفیت گوی سبقت را از یکدیگر بربایند. شرکت آذر فولاد امین نیز یکی از بهترین‌ها در زمینه تولید میلگرد آذر امین است که در این مطلب با آن آشنا شدید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد