جدول وزن میلگرد آذر فولاد امین 12، 14 و 16

6 ماه پیش1980بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
جدول وزن میلگرد آذر فولاد امین 12، 14 و 16

میلگرد آذر فولاد امین، محصول یکی از کارخانه‌های معتبر داخلی است که در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. میلگردهای تولیدشده در این کارخانه از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و در سایزهای متنوع و با وزن متفاوت تولید می‌شوند. علامت اختصاری میلگردهای تولیدشده در این کارخانه AFA است. خریداران برای اطلاع از وزن این مقاطع فولادی، می‌توانند به جدول وزن میلگرد آذر فولاد امین مراجعه کنند یا از طریق فرمول، وزن میلگرد مورد نظر خود را به‌دست بیاورند.

وزن انواع ضخامت‌های میلگرد آذر امین

افراد با بررسی مقادیر وزن، برای ضخامت‌های مختلف میلگردهای تولید شده در کارخانه آذر امین درمی‌یابند که این مقاطع فولادی ازنظر وزن در محدوده نرمالی قرار دارند. زیرا این کارخانه محصولات خود را با رعایت استانداردهای جهانی تولید می‌کند. بنابراین این امر طبیعی است که مقادیر مشخص‌شده در جدول وزن میلگرد آذر فولاد امین به مقادیر وزن‌های استاندارد نزدیک شوند.
قرار گرفتن وزن میلگردها در بازه استاندارد، نشان‌دهنده کیفیت مطلوب این مقاطع فولادی است. از آنجایی‌ که آرماتورهای تولید شده در ضخامت‌های مختلف، کاربرد گسترده و متنوعی در صنایع ازجمله ساختمان‌سازی دارند، اطلاع از وزن و مشخصات آن‌ها برای افراد اهمیت پیدا کرده است. 

وزن میلگرد آذر فولاد امین
در واقع وزن انواع آرماتورهای تولیدشده در کارخانه فولاد آذر امین در قیمت‌گذاری این مقاطع فولادی بسیار تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل اغلب خریداران این محصولات، قبل از خرید آن‌ها به‌دنبال محاسبه وزن دقیق میلگردها هستند. همچنین راه‌های مختلفی برای محاسبه وزن این مقاطع فولادی وجود دارد. در ادامه وزن انواع ضخامت‌های میلگرد آذر امین بیان شده است.

وزن میلگرد 12 آذر فولاد امین

میلگرد 12 آذر فولاد امین در شاخه‌های 12 متری تولید می‌شود و با توجه به جدول وزن میلگرد آذر فولاد امین، وزن هر شاخه 12 متری تقریبا 10.2 کیلوگرم اندازه‌گیری شده است. درحالی‌که وزن استاندارد هر شاخه میلگرد سایز 12، 10.56 کیلوگرم درنظر گرفته می‌شود. همچنین وزن هر متر از این مقطع فولادی تقریبا 0.85 کیلومتر است که وزن استاندارد برای هر متر تقریبا 0.88 کیلوگرم درنظر گرفته می‌شود.

فرمول

وزن میلگرد 14 آذر فولاد امین

وزن هر شاخه میلگرد 14 آذر فولاد امین به‌طور تقریبی 13.9 کیلوگرم اندازه‌گیری شده است. درحالی‌که وزن استاندارد برای میلگردهای سایز 14 حدود 14.52 کیلوگرم درنظر گرفته می‌شود. همچنین وزن هر شاخه از میلگرد 14 تقریبا 1.17 کیلوگرم است، اما وزن استاندارد هر متر از میلگرد 14، 1.21 محاسبه می‌شود.

وزن میلگرد 16 آذر فولاد امین

در جدول وزن میلگرد آذر فولاد امین، میلگرد سایز 16 تقریبا با وزن 18.1 کیلوگرم نشان داده شده است. با این ‌حال وزن استاندارد برای میلگرد 16، چیزی حدود 18.96 کیلوگرم درنظر گرفته می‌شود. از طرفی وزن هر متر از میلگرد 16 از این برند 1.55 کیلوگرم است، اما وزن استاندارد برای هر متر میلگرد 16 تقریبا 1.58 کیلوگرم تعیین می‌شود.

فرمول محاسبه وزن میلگرد آذر امین

افراد می‌توانند با استفاده از فرمول محاسبه وزن میلگرد، وزن میلگردهای مورد نظر خود را براساس روابط دقیق ریاضی به‌دست بیاورند. در واقع با قرار دادن مقادیر دقیق شعاع و طول این مقاطع فولادی در فرمول، وزن دقیق این محصولات حاصل می‌شود. دقت در محاسبه وزن میلگردها از این جهت اهمیت دارد که کوچک‌ترین خطا موجب به‌وجود آمدن اشتباهات بزرگ در محاسبه وزن سازه می‌شود و در نهایت ممکن است حوادث غیرمترقبه به‌همراه داشته باشد. فرمول محاسبه وزن میلگرد آذر امین به‌صورت زیر است: 

فرمول
در فرمول بالا شعاع و طول میلگرد برحسب میلی‌متر مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین چگالی فولاد تقریبا ثابت و برابر با 7.8 گرم بر سانتی‌متر مکعب است. در نهایت وزن میلگرد برحسب کیلوگرم به‌دست می‌آید.

نحوه استفاده از جدول وزن میلگرد آذر امین

جدول وزن میلگرد آذر فولاد امین توسط کارخانه آذر امین در اختیار مصرف‌کنندگان و خریداران قرار داده می‌شود. استفاده از این جدول در برآورد هزینه‌ها و اجرای پروژه‌های عمرانی بسیار حائز اهمیت است. در این جدول معمولا گرید میلگردهای تولیدشده، سایز آن‌ها، وزن هر شاخه میلگرد آذر امین و وزن استاندارد نشان داده می‌شود.
جمع‌بندی
کارخانه فولادسازی آذر امین یکی از کارخانه‌های برتر در تولید میلگرد به‌حساب می‌آید. هر یک از میلگردهای تولیدشده در این کارخانه از نظر سایز و وزن با هم متفاوت هستند. وزن این مقاطع در تعیین قیمت میلگرد آذر امین، بسیار تاثیرگذار است. از این ‌رو اغلب خریداران و مصرف‌کنندگان به‌دنبال محاسبه وزن دقیق این مقاطع فولادی هستند. اگرچه افراد می‌توانند با استفاده از فرمول وزن میلگردها را محاسبه کنند، اما این کارخانه با ارائه جدول وزن میلگرد آذر فولاد امین، کار مشتریان را آسان‌تر کرده است. برای اطلاع از قیمت روز میلگرد در بازار، کافیست با کارشناسان مجموعه مرکزآهن در تماس باشید. 

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد