تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

رشد تولید خودرو و افزایش مصرف آهن آلات

قیمت آهن آلات

افزایش مصرف آهن آلات طی روزهای اخیر به دنبال افزایش تولید خودرو

عملکرد بهبود یافته در صنعت خودرو سازی ایران در سال جاری، با حذف تحریم های بین المللی در اوایل سال ۲۰۱۶، تاثیر مثبتی بر مصرف  آهن آلات و چرخه مصرف داشته است. به گفته انجمن تولیدکنندگان فولاد آریان در نیمه اول سال جاری شمسی مصرف ورق سیاه ایران ۱۳ درصد به میزان ۰۵/۴ میلیون تن افزایش سالیانه داشته است در حالی که ورق سرد و محصولات پوشش دار افزایش ۴۰ درصدی به ترتیب به میزان ۵/۱ میلیون تن و ۹۲۰۰۰۰ تن داشته اند.

به گزارش متال بولتن دلیل اصلی این افزایش رشد تولید خودرو بوده است. آمار منتشر شده توسط وزارت صنایع و معادن نشان می دهد که در شش ماه اول سال جاری تولید خودرو رشد ۹/۱۷ درصدی سالانه داشته است. ۶۸۴۳۰۰ واحد تولید شده که شامل اتومبیل، کامیون و دیگر وسایل نقلیه می باشد. با توجه به گسترش تولید توسط خودروسازان فرانسوی در ایران، صنعت خودرو کشور در چند سال آینده به حمایت از مصرف آهن آلات ادامه خواهد داد. پس از تشکیل یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت خودروسازی داخلی، ایران خودرو و PSA Peugeot-citroen پاریس، شرکت ها خط تولید مونتاژ را راه اندازی کردند که در ماه می سال جاری امکان تولید ۲۰۰۰۰۰ خودرو در هر سال را فراهم می کند.

پیش بینی برای سال ۲۰۱۸

این خط هنوز عملیاتی نشده است اما انتظار می رود که در سال ۲۰۱۸ در جریان قرار گیرد. در حال حاضر، بخش عمده ای از تولیدات ایران خودرو (۳۲۱۰۶۹ خودرو در طی شش ماه) توسط مدل های پژو تولید شده تحت مجوز PSA نشان داده شده است که ۱۴% از خروجی این شرکت به صورت سمند داخلی طراحی شده است.

حتما بخوانید :  تازه ‌ترین و جدید ترین پیش‌بینی ها در مورد بازار آهن آلات ایران در روزهای آتی

یکی دیگر از غول های فرانسوی رنو موافقت کرد که تولید را در ایران در یک کارخانه بازسازی شده در ساوه تقویت کند که در نهایت ۳۰۰۰۰۰ خودرو در هر سال تولید خواهد کرد. مرحله اول توافقنامه، که انتظار می رود تا فوریه ۲۰۱۹ به اجرا درآید ۱۵۰ هزار خودرو در سال تولید خواهد کرد. سپس تولید تا سال ۲۰۲۰ به ۳۰۰ هزار اتومبیل در سال خواهد رسید. رنو در حال تولید حدود ۲۰۰ هزار خودرو در سالن های تولید خودروهای ایران خودرو و پارس خودرو است.

قیمت آهن آلات

افزایش تولید آهن آلات ژاپن

به گزارش منتشر شده توسط وزارت اقتصاد، تجارت و صنایع ژاپن، در نوامبر سال جاری تولید صنعتی ژاپن ۶/۰ درصد نسبت به ماه گذشته و ۷/۳ درصد نسبت به ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است. از طرف دیگر، در ماه نوامبر شاخص تولید آهن آلات و فولاد ژاپن ۹/۱ درصد افزایش سالانه داشته در حالی که افزایش این شاخص نسبت به ماه گذشته ۸/۰ درصد بوده است.

در همین حال، در ماه نوامبر حمل و نقل آهن آلات و فولاد تولیدکنندگان ژاپن شاهد افزایش ۸/۱۰ درصدی ماهانه بوده و موجودی انبارهای آهن آلات و فولاد ژاپن کاهش ۳/۳ درصدی نسبت به ماه گذشته داشته است. طبق نظر سنجی وزارت پیش بینی تولید، تولید صنعتی ژاپن در ماه دسامبر ۴/۳ درصد افزایش ماه ژانویه ۵/۴ درصد کاهش می یابد. در همین حال، انتظار می رود تولید آهن آلات و فولاد ژاپن در ماه دسامبر ۳/۲ درصد کاهش و در ماه ژانویه ۶/۳ درصد افزایش یابد.

اخبار بازار روز چین از متال بولتن ۲ ژانویه

شاخص PMI آهن آلات چین در ماه دسامبر با ۲٫۹ درصد کاهش نسبت به ماه نوامبر به ۵۰٫۲ درصد رسید.افت شاخص PMI نشان از کاهش تقاضای آهن آلات در چین می باشد. در زمان تعطیلات سال نو بیلت تانگشان ۴۰ یوان افزایش داشته و به ۳۷۱۰ یوان رسید و امروز با ۲۰ یوان افزایش نهایتا به ۳۷۳۰ یوان EXW رسیده است.

حتما بخوانید :  نوسانات نرخ میلگرد حوزه خلیج فارس

شرکت SHAGANG در شرق چین قیمت محصولات طویل تحویل ژانویه را کاهش داد. قیمت میلگرد ۱۶ تا ۲۵ میلیمتر با ۳۵۰ یوان کاهش نسبت به دسامبر ۴۶۵۰ یوان معادل ۷۱۴ دلارEXW برای ده روز اول ژانویه تعیین شد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button