0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

کاهش قیمت میلگرد صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد صادراتی به ابعاد ۳۲-۱۶ میلی متر ۴۵۵-۴۴۵ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۲۷ ماه ژوئن بوده است که این قیمت نسبت به هفته گذشته ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.هم چنین قیمت میلگرد تولید داخلی کشور چین ۵۱۱-۵۰۳ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته ۱۵-۱۲ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

ثبات بازار وارداتی سنگاپور

قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا در روز دوشنبه مورخ ۲۶ ماه ژوئن به میزان ۴۳۰-۴۲۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است که علت این امر تعطیلات عمومی در آن روز می باشد.

طی هفته گذشته شاهد کاهش قیمت میلگرد تولید داخلی چین بوده ایم که به موجب این امر تعدادی از کارخانجات قیمت های صادراتی خود را کاهش دادند و برخی از تاجران به انجام معاملات کوتاه مدت در بازار تشویق شدند.به گفته چندین منبع خبری هیچ یک از خریداران در سنگاپور حاضر به پرداخت ۴۴۵ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) نمی باشند.تا روز پنج شنبه پیشنهادات اعلام شده از سوی کشور چین برای میلگرد به میزان ۴۸۵-۴۸۰ دلار به ازای هر تن رسیده است.

به گفته فعالان بازار در تاریخ ۲۹ ماه ژوئن، تعدادی از خریداران اظهار داشته اند که می توانند قیمتی بالاتر از ۴۳۰-۴۲۰ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) نیز برای محموله های میلگرد وارداتی پرداخت کنند در حالی که عده ای دیگر از بازار خارج شده یا قیمت های کم تری را پیشنهاد داده اند.با این حال قیمت های پیشنهادی از سوی چین طی این هفته افزایش یافته است.به گفته یکی از منابع مستقر در سنگاپور برخی از پیشنهادات از اواخر هفته گذشته به مبلغ ۴۴۵ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) شنیده شده است که طی این هفته نیز هم چنان پابرجا می باشد.

به گفته یکی از تاجران سنگاپور هیچ یک از تاجران جرات نمی کنند که قیمت هایی پایین تر از قیمت های پیشنهادی کارخانجات چینی پیشنهاد دهند زیرا این کارخانجات بر قیمت های پیشنهادی خود کاملا مصمم می باشند.چندین محموله اخیرا توسط شرکت ها معامله شده است و خریداران در سنگاپور مایل به پذیرش قیمت هایی بالاتر از ۴۳۰ دلار به ازای هر تن نمی باشند که تحقق این امر غیرممکن می باشد.

افزایش قیمت ها در بازار فولاد بلند اتحادیه اروپا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در روز چهارشنبه مورخ ۲۸ ماه ژوئن فروشندگان محصولات فولاد بلند اتحادیه اروپا علی رغم تقاضای متوسط بازار تصمیم به افزایش قیمت محصولات خود گرفته اند.به گفته یکی از فعالان بازار قیمت قراضه در کشور ترکیه در حال افزایش بوده بنابراین تمامی مشتریان این افزایش قیمت را در نظر خواهند گرفت.به علاوه تمامی کارخانجات به نوعی سعی در کاهش محصولات تولیدی خود در مواجه با غیاب بازار الجزایر دارند.کشور آفریقای شمالی یک بازار اصلی برای محصولات فولاد بلند جنوب اروپا به شمار می رود اما هنوز مجوز صادرات این کشور برای سال ۲۰۱۷ صادر نشده است.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد داخلی اروپا حاکی از افزایش قیمت ۱۱ دلار به ازای هر تن برای این محصول می باشد به گونه ای که قیمت آن تا تاریخ ۲۸ ماه ژوئن به میزان ۴۶۱-۴۵۰ دلار به ازای هر تن رسیده است.این قیمت طی هفته گذشته ۴۶۱-۴۳۹ دلار به ازای هر تن بوده است.به گفته فعالان بازار معاملات در بازارهای ایتالیا و اسپانیا به این قیمت انجام گرفته است. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی اروپا نیز ۵۷۱-۵۰۶ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

به گفته فعالان بازار داخلی، صادرکنندگان قیمت های پیشنهادی خود را به دنبال افزایش قیمت های داخلی افزایش داده اند. به گفته یکی از تاجران صادراتی در شمال چین خریداران به طور تدریجی قیمت های پیشنهادی خود را به دنبال افزایش قیمت های بازار چین، در مزایده ها افزایش داده اند.تعدادی زیادی معامله با ظرفیت های اندک طی این هفته منعقد شده است.اخبار رسیده حاکی از آن است که در اواخر هفته گذشته معامله ای به قیمت ۴۶۰ دلار به ازای هر تن با کشور آفریقا صورت گرفته است.

یکی از کارخانجات تولید فولاد واقع در شرق چین نیز قیمت پیشنهادی سیم مفتولی برای محموله های ماه اوت را ۴۵۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است و معاملاتی با این قیمت طی هفته پیش منعقد شده است.هم چنین شنیده شده است که یک شرکت بازرگانی در شرق چین معاملاتی را به قیمت ۴۶۵ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) انجام داده است.به گفته یکی از تاجران احتمالا معاملات زیادی به قیمت ۴۶۰ دلار به ازای هر تن در این کشور انجام خواهد گرفت.

قیمت سیم مفتولی صادراتی برای ماه های ژوئیه و اوت ۴۶۰-۴۵۵ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۲۷ ماه ژوئن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.هم چنین قیمت سیم مفتولی در شرق چین تا روز سه شنبه به میزان ۵۲۴-۵۲۱ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته (۵۱۵-۵۱۲ دلار به ازای هر تن)، ۹ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری