0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت میلگرد صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد صادراتی به ابعاد 32-16 میلی متر 455-445 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 27 ماه ژوئن بوده است که این قیمت نسبت به هفته گذشته 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.هم چنین قیمت میلگرد تولید داخلی کشور چین 511-503 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته 15-12 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

ثبات بازار وارداتی سنگاپور

قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا در روز دوشنبه مورخ 26 ماه ژوئن به میزان 430-420 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است که علت این امر تعطیلات عمومی در آن روز می باشد.

طی هفته گذشته شاهد کاهش قیمت میلگرد تولید داخلی چین بوده ایم که به موجب این امر تعدادی از کارخانجات قیمت های صادراتی خود را کاهش دادند و برخی از تاجران به انجام معاملات کوتاه مدت در بازار تشویق شدند.به گفته چندین منبع خبری هیچ یک از خریداران در سنگاپور حاضر به پرداخت 445 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) نمی باشند.تا روز پنج شنبه پیشنهادات اعلام شده از سوی کشور چین برای میلگرد به میزان 485-480 دلار به ازای هر تن رسیده است.

به گفته فعالان بازار در تاریخ 29 ماه ژوئن، تعدادی از خریداران اظهار داشته اند که می توانند قیمتی بالاتر از 430-420 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) نیز برای محموله های میلگرد وارداتی پرداخت کنند در حالی که عده ای دیگر از بازار خارج شده یا قیمت های کم تری را پیشنهاد داده اند.با این حال قیمت های پیشنهادی از سوی چین طی این هفته افزایش یافته است.به گفته یکی از منابع مستقر در سنگاپور برخی از پیشنهادات از اواخر هفته گذشته به مبلغ 445 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) شنیده شده است که طی این هفته نیز هم چنان پابرجا می باشد.

به گفته یکی از تاجران سنگاپور هیچ یک از تاجران جرات نمی کنند که قیمت هایی پایین تر از قیمت های پیشنهادی کارخانجات چینی پیشنهاد دهند زیرا این کارخانجات بر قیمت های پیشنهادی خود کاملا مصمم می باشند.چندین محموله اخیرا توسط شرکت ها معامله شده است و خریداران در سنگاپور مایل به پذیرش قیمت هایی بالاتر از 430 دلار به ازای هر تن نمی باشند که تحقق این امر غیرممکن می باشد.

افزایش قیمت ها در بازار فولاد بلند اتحادیه اروپا

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در روز چهارشنبه مورخ 28 ماه ژوئن فروشندگان محصولات فولاد بلند اتحادیه اروپا علی رغم تقاضای متوسط بازار تصمیم به افزایش قیمت محصولات خود گرفته اند.به گفته یکی از فعالان بازار قیمت قراضه در کشور ترکیه در حال افزایش بوده بنابراین تمامی مشتریان این افزایش قیمت را در نظر خواهند گرفت.به علاوه تمامی کارخانجات به نوعی سعی در کاهش محصولات تولیدی خود در مواجه با غیاب بازار الجزایر دارند.کشور آفریقای شمالی یک بازار اصلی برای محصولات فولاد بلند جنوب اروپا به شمار می رود اما هنوز مجوز صادرات این کشور برای سال 2017 صادر نشده است.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد داخلی اروپا حاکی از افزایش قیمت 11 دلار به ازای هر تن برای این محصول می باشد به گونه ای که قیمت آن تا تاریخ 28 ماه ژوئن به میزان 461-450 دلار به ازای هر تن رسیده است.این قیمت طی هفته گذشته 461-439 دلار به ازای هر تن بوده است.به گفته فعالان بازار معاملات در بازارهای ایتالیا و اسپانیا به این قیمت انجام گرفته است. هم چنین ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت سیم مفتولی اروپا نیز 571-506 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

به گفته فعالان بازار داخلی، صادرکنندگان قیمت های پیشنهادی خود را به دنبال افزایش قیمت های داخلی افزایش داده اند. به گفته یکی از تاجران صادراتی در شمال چین خریداران به طور تدریجی قیمت های پیشنهادی خود را به دنبال افزایش قیمت های بازار چین، در مزایده ها افزایش داده اند.تعدادی زیادی معامله با ظرفیت های اندک طی این هفته منعقد شده است.اخبار رسیده حاکی از آن است که در اواخر هفته گذشته معامله ای به قیمت 460 دلار به ازای هر تن با کشور آفریقا صورت گرفته است.

یکی از کارخانجات تولید فولاد واقع در شرق چین نیز قیمت پیشنهادی سیم مفتولی برای محموله های ماه اوت را 455 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است و معاملاتی با این قیمت طی هفته پیش منعقد شده است.هم چنین شنیده شده است که یک شرکت بازرگانی در شرق چین معاملاتی را به قیمت 465 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) انجام داده است.به گفته یکی از تاجران احتمالا معاملات زیادی به قیمت 460 دلار به ازای هر تن در این کشور انجام خواهد گرفت.

قیمت سیم مفتولی صادراتی برای ماه های ژوئیه و اوت 460-455 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 27 ماه ژوئن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.هم چنین قیمت سیم مفتولی در شرق چین تا روز سه شنبه به میزان 524-521 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته (515-512 دلار به ازای هر تن)، 9 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0