0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی لهستان

قیمت میلگرد پیشنهادی از سوی کارخانجات کشور لهستان به میزان ۶۳۹-۶۲۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است (۲۳۰۰-۲۲۵۰ زلوته) که این قیمت شامل ۳۰-۱۰ زلوته به ازای هر تن هزینه حمل کالا نیز می باشد. هم چنین تعداد کمی معامله نیز با قیمت ۲۲۵۰-۲۲۰۰ زلوته به ازای هر تن در این کشور منعقد گردیده است. در نتیجه، ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت میلگرد تولید داخلی این کشور افزایش یافته و به قیمت ۲۲۳۰-۲۱۷۰ زلوته به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۲۱۷۰-۲۱۴۰ زلوته به ازای هر تن گزارش شده است. این ارزیابی ها منعکس کننده معاملات صورت گرفته در بازار داخلی این کشور می باشد. با این حال فعالان بازار اعلام کرده اند که انتظار می رود قیمت های پیشنهادی افزایش بیشتری نیز یابد چراکه کارخانجات این کشور در حال حاضر تمایل کم تری به ارائه تخفیف برای قیمت های پیشنهادی خود دارند.

تولیدکنندگان میلگرد در لهستان قیمت های پیشنهادی خود برای میلگرد تولیدی را طی هفته جاری افزایش داده اند که به گفته منابع خبری علت این امر افزایش هزینه های تولید در این کشور می باشد. به گفته برخی تاجران محلی کارخانجات به علت جبران افزایش هزینه های قراضه آهنی، و مشکلات الکترودها و نیز تجهیزات قابل استفاده تصمیم گرفته اند که قیمت میلگرد تولیدی خود را افزایش دهند. هزینه های الکترودهای گرافیتی که در کوره های قوس الکتریکی برای تولید محصولات فولادی استفاده می گردد طی ماه های اخیر افزایش یافته است. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت این الکترودها کاهش دسترسی به آن ها از سوی کشور چین می باشد چراکه پس از اقدامات زیست محیطی صورت گرفته در این کشور تولید این الکترودها در برخی کارخانجات کشور چین متوقف گردیده و این امر سبب کاهش دسترسی در سایر کشورها و افزایش قیمت آن ها گردیده است و افزایش قیمت این الکترودها برروی قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی نیز تاثیرگذار بوده است.

قیمت میلگرد اصفهان

بازار آرام میلگرد وارداتی سنگاپور

واردکنندگان میلگرد در کشور سنگاپور از قبول پیشنهادات میلگرد کشور چین سرباز زده اند اگرچه قیمت ها هم چنان در محدوده قیمت های پیشنهادی هفته گذشته می باشند و خریداران و فروشندگان این محصول هنوز بر سر قیمت ها به توافق نرسیده اند. هم چنین بازار واردات میلگرد این کشور هم چنان به علت عدم توافق مابین خریداران میلگرد در کشور سنگاپور و نیز صادرکنندگان این محصول در کشورهای دیگر آشفته می باشد. به گفته منابع خبری تعدادی از صادرکنندگان در کشور چین محموله هایی با ظرفیت کم میلگرد را به قیمت ۵۵۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته صادر کرده اند.

قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا (که اکثرا بر مبنای معاملات صورت گرفته مابین کشورهای چین و سنگاپور می باشد) به میزان ۵۷۵-۵۵۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. این در حالی است که قیمت های پیشنهادی از سوی کشور چین هم چنان در محدوده ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن می باشد و به علت عدم پذیرش این قیمت ها توسط خریداران داخل سنگاپور، نشانه هایی از کاهش قیمت های پیشنهادی توسط کشور چین مشاهده می شود. هم چنین بازار داخلی میلگرد این کشور هم چنان بر روی قیمت ۵۸۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته محموله ای حاوی میلگرد از سوی کشور هند به سنگاپور به قیمت ۵۵۵ دلار به ازای هر تن صادر شده است و واردکنندگان میلگرد در کشور سنگاپور انتظار دارند که قیمت های پیشنهادی پایین تر از ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده و سعی دارند که این فاصله را از پیشنهادات جدید حفظ نمایند.

واردکنندگان اصلی میلگرد در کشور سنگاپور در حال حاضر در انتظار می باشند و به گفته منابع خبری آن ها در نظر ندارند که به بازار بازگردند چراکه در حال حاضر موجودی کافی داشته و برای خرید عجله ای ندارند. با این حال پیشنهادات کشور چین برای محموله های سیم مفتولی به فیلیپین نیز با مخالفت خریداران روبرو شده است. قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده بود و پس از عدم پذیرش توسط خریداران، این قیمت طی هفته جاری کاهش یافته و به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که محموله ای به ظرفیت ۳۰۰۰ تن سیم مفتولی از ویتنام به فیلیپین طی هفته گذشته صادر شده که قیمت پیشنهادی برای آن به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

در حال حاضر ظرفیت محموله های صادراتی کم می باشد چراکه موجودی میلگرد واردکنندگان کافی بوده و با خرید تنها کمبود موجودی خود را تکیمل خواهند کرد و تاکنون هیچ یک از واردکنندگان بزرگ این کشور حاضر به قبول پیشنهادات قیمت میلگرد بالاتر از ۶۰۰ دلار به ازای هر تن نشده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۱۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته اندکی افزایش یافته است.

 

خبرهای مرتبط:

کاهش میزان مصرف میلگرد و تیرآهن در سه ماهه نخست سال

نوسانات قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی چین

افزایش قیمت میلگرد جهانی

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری