تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

قیمت میلگرد بازار جهانی

قیمت میلگرد جهانی

قیمت میلگرد جهانی

ردیف کالا روش حمل قیمت تغییرات (درصد) نمودار
1 میلگرد وارداتی اروپا CFR بنادر اصلی و شمالی اروپا 445-455 یورو / تن بدون تغییر
2 میلگرد صادراتی ترکیه FOB بنادر اصلی چین 405-410 دلار / تن 1.24 % افزایش
3 میلگرد شاخص صادراتی چین FOB بنادر اصلی چین 438 دلار / تن 0.23 % کاهش
4 میلگرد وارداتی امارات CFR جبل علی 430-440 دلار / تن 1.36 % کاهش
5 میلگرد صادراتی CIS FOB بنادر اصلی دریای سیاه 370-400 دلار / تن 0.65 % افزایش
C
CE
back
+/-
%
7
8
9
/
sqrt
4
5
6
*
1/x
1
2
3
-
pi
.
+
=


صحبت از نرخ میلگرد جهانی که میشود کدام قیمت مورد اتکاست؟

  • لطفا تمرکز شما روی نرخ صادراتی میلگرد آجدار کشور خودمان باشد : حول و حوش ۴۰۰ دلار به ازای هر تن

برای محاسبه نرخ میلگرد از آن جایی که مکانیزم کشف قیمت کنونی مقاطع طویل فولادی در بورس کالا نرخ معاملاتی شمش است؛ سقف نرخ شمش داخلی را تحلیل بفرمایید تا دچار یک هیجان کاذب نگردید. وقتی که از قیمت جهانی میلگرد آجدار صحبت می‌ شود، منظور قیمت میلگرد صادراتی کشور خودمان است که این روزها در بازار همسایگان ما بیشتر از ۴۰۰ دلار به ازای هر تن مشتری ندارد یعنی رقمی حدود تنی ۳۰ الی ۴۰ دلار پایین تر از نرخ صادراتی میلگرد دریای سیاه…

نگاه خود را با کدهایی که از سمت فولادسازان در نرخ های بالاتری مثل کشور امارات یا غیره جهت نوسان‌ گیری‌ های بیشتر از بازار داخلی اعلام می شود؛ معطوف نفرمایید؛ در نظر داشته باشید آخرین نرخ اعلامی میلگرد آجدار دریای سیاه توسط متال بولتن حدود ۴۴۰ دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است.

بازار داخلی میلگرد آجدار در کشور ما مثل بازار ورق یا تیرآهن انحصاری نیست که همانند آن ها دچار قیمت های بالاتر از جهانی گردیم. مراقب باشید چرا که به هر حال این التهابات در هر صورت فروکش خواهد کرد. نرخ منطقی را لطفا پیدا کنید.

نرخ ۴۰۰ دلار به ازای هر تن میلگرد صادراتی اگر با دلار ۱۲۰۰۰ هزار تومانی حساب کنیم به رقم کیلویی ۴۸۰۰ تا ۴۹۰۰ تومان خواهیم رسید، چرا که دلار آن می بایست به سامانه نیما بازگردانده شود. حال اگر تولید کننده حوزه نورد ارزش افزوده اضافه شده به این رقم را باز پس گیرد؛ که کاری به این موضوع نداریم. خرید شمش برای میلگرد ۴۹۰۰ تومانی، بالاتر از ۴۳۰۰ الی ۴۴۰۰ تومان در بورس کالا توجیه منطقی ندارد؛ شمش حداکثر تا ۴۲۵۰ تومان اخیرا معامله شده است.

یعنی سقف نرخ رقابتی شمش بالاتر از ۴۳۰۰ تومان هیجانی است، لذا نزدیک شده ایم به نرخ سقف رقابتی شمش در بورس کالا … شمش ۴۳۰۰ تومانی با احتساب ۹ درصد مالیات ارزش افزوده برای بازار داخلی حول و حوش ۴۷۰۰ تومان تمام خواهد شد؛ برای تولیدکنندگانی مثل میانه و خراسان یا ابرکوه و امثالهم که در کف نرخ بازار داخلی فعالیت می کنند؛ ۶ درصد بالاتر از این نرخ شمش یعنی میلگرد آجدار حدودا ۵ هزار تومانی با احتساب مالیات ارزش افزوده یک موفقیت بزرگ و رویایی در بازار داخلی فروش و تقریبا برابر با نرخ صادراتی آن ها به کشورهای همسایه خواهد بود…

لذا به شدت توصیه می‌ شود ‌که مراقب هیجانات کاذب بازار باشید و نرخ حد آستانه بازار داخلی را همواره مد نظر فعالیت خود قرار دهید تا ضرر و زیان احتمالی شما در صورت فروکش نمودن التهابات بازار داخلی به حداقل ممکن تقلیل پیدا کند.

 

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۳٫۲ / ۵٫ تعداد رای: ۲۴

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

حتما بخوانید :  پیش بینی قیمت آهن و میلگرد در سال 99
Call Now Button