0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد و سیم مفتولی آمریکای لاتین                                                                                        

قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی آمریکای لاتین طی هفته گذشته افزایش یافته است که علت این امر کاهش میزان پیشنهادات برای این محصولات بوده است. پیشنهادات برای صادرات سیم مفتولی از سوی کشور برزیل در سایر کشورهای جنوب آمریکا مشاهده شده است و قیمت ارائه شده در این پیشنهادات به میزان 565 دلار به ازای هر تن طی هفته های گذشته گزارش شده است و این پیشنهاد قیمت به عقیده فعالان بازار مناسب بوده است. با این حال میزان موجودی محصولات فولاد بلند صادراتی طی آخرین روزهای هفته جاری کاهش یافته است چراکه تولیدکنندگان محصولات فولاد بلند از قبیل سیم مفتولی و میلگرد میزان فروش خود در بازار داخلی این کشور را افزایش داده و فعالیت آن ها در بازار صادراتی کاهش یافته است. در حال حاضر تولیدکنندگان محصولات فولاد بلند در این کشور بر این باورند که بایستی میزان بیشتری از موجودی را به بازار داخلی این کشور اختصاص دهند.

قیمت میلگرد صادراتی این کشور نیز طی هفته گذشته روند صعودی داشته است. به گفته منابع خبری قیمت میلگرد صادراتی کشورهای آمریکای لاتین به میزان 565-560 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت 545-540 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت شمش صادراتی این کشورها به میزان 520-510 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

قیمت سیم مفتولی صادراتی کشورهای آمریکای لاتین به میزان 565-560 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت 545-540 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. کارخانه Keystone  واقع در آمریکا نیز قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان 40 دلار به ازای هر تن افزایش داده است. این شرکت در تاریخ 15 سپتامبر اعلام کرده است که محموله های سیم مفتولی ماه اکتبر خود را به میزان 40 دلار به ازای هر تن افزایش خواهد داد. این در حالی است که وضعیت بازار این کشور هم چنان ثابت باقی مانده است و افزایش قیمت سیم مفتولی تاثیر زیادی را بر بازار این کشور خواهد گذاشت.

قیمت میلگرد,قیمت سیم مفتولی

محرک اصلی افزایش قیمت سیم مفتولی کمبود الکترود گرافیتی در بازار جهانی می باشد که برای کوره قوس الکتریکی تولید کننده محصولات فولادی مورد نیاز بوده و طی هفته های اخیر میزان تولید این الکترودها کاهش یافته و اکثر کارخانجات تولید فولاد با کمبود این محصول مواجه شده اند. بنابراین در حال حاضر اکثر کارخانجات محصولات فولاد بلند از جمله کارخانجات تولید سیم مفتولی و میلگرد، به علت کاهش موجودی الکترود و افزایش قیمت این محصول، قیمت میلگرد و سیم مفتولی تولیدی خود را افزایش داده اند. به نظر می رسد این روزها الکترودهای گرافیتی در بازار فولاد حکم طلا را دارند و ارزش زیادی پیدا کرده اند و بر قیمت تمامی محصولات فولادی تاثیر عمده ای را گذاشته اند.

کاهش قیمت تیرآهن آمریکا

کارخانه Nucor واقع در آمریکا تا تاریخ 18 ماه سپتامبر قیمت تیرآهن تولیدی خود را کاهش داده است. به گفته منابع خبری این کارخانه قیمت تیرآهن تولیدی خود را به میزان 80 دلار به ازای هر تن کاهش داده است. این تصمیم در نتیجه کاهش قیمت محصولات وارداتی در این کشور و نیز تخفیف های بی سابقه برای محصولات فولاد بلند در کارخانجات واقع در آمریکا بوده است. هم چنین مدیران این کشور اعلام کرده اند که در نظر دارند  هم زمان با کاهش قیمت ها برای رقابت با قیمت محصولات وارداتی و نیز تخفیف های منتشر نشده در بازار، تخفیف هایی را نیز برای محصولات خود ارائه دهند.

هم چنین به نظر می رسد این کاهش قیمت ها قرار است به غیر از تیرآهن برای سایر محصولات فولادی این شرکت نیز در نظر گرفته شود. هم چنین مشکلات ناشی از کاهش میزان موجودی الکترودهای گرافیتی که برای تولید محصولات فولادی لازم می باشد یکی دیگر از علل کاهش قیمت های این کارخانه عنوان شده است. با این حال در حال حاضر به علت افزایش قیمت الکترودها، کاهش قیمت تیرآهن فشار بیشتری را  بر این کارخانه وارد ساخته است. این در حالی است که این کارخانه اعلام کرده است که علی رغم افزایش قیمت تیرآهن، قیمت مسکن ثابت باقی خواهد ماند.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0