وزن میلگرد ابرکوه + جدول وزن

2 ماه پیش1191بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
وزن میلگرد ابرکوه + جدول وزن

میلگرد ابرکوه از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت و همچنین با وزن استاندارد به ‌روش مدرن و پیشرفته تولید می‌شود. به همین دلیل این میلگرد جزو بهترین مقاطع فولادی در کشور به‌شمار می‌رود و توجه خریداران زیادی را به خود جلب کرده است. از طرفی تعیین قیمت این محصول با توجه به وزن آن صورت می‌گیرد و همین موضوع باعث اهمیت پیدا کردن وزن میلگرد ابرکوه برای خریداران می‌شود.   

وزن انواع میلگرد ابرکوه

یکی از ویژگی‌های مهم انواع میلگردها وزن آن‌ها است، زیرا وزن این محصول فولادی بر روی قیمت روز میلگرد، تاثیر مستقیم دارد. میلگردهای ابرکوه براساس آخرین استانداردهای جهانی و استاندارد ملی 3132 طراحی و تولید می‌شوند. این محصولات در مقایسه با نمونه‌های مشابه خود از وزن بیشتری برخودارند. در واقع وزن میلگرد ابرکوه اختلاف بسیار کمی با وزن ارائه‌شده در جدول وزن اشتال دارد.

افراد به‌منظور اطلاع از وزن این مقاطع فولادی می‌توانند به جدول وزنی ارائه‌شده توسط کارخانه تولیدکننده مراجعه کنند. در این جدول علاوه‌بر سایز و وزن میلگردها، وزن استاندارد نیز نوشته شده است.

میزان رواداری %

جدول وزن اشتال

وزن شاخه 12 متری (kg)

گرید

سایز (mm)

6+ ، 6-

10.7

11

A3

12

5+ ، 5-

14.6

14.5

A3

14

5+ ، 5-

18.9

19

A3

16

 

وزن میلگرد ابرکوه

اگرچه کارخانه ابرکوه جدول وزنی محصولات خود را در اختیار خریداران قرار می‌دهد، اما در برخی مواقع محاسبه مقدار تقریبی وزن این مقاطع فولادی برای افراد ضرورت دارد. یکی دیگر از روش‌های تعیین وزن میلگرد ابرکوه، استفاده از فرمول زیر است:

وزن میلگرد = شعاع (میلی‌متر) × شعاع (میلی‌متر) × 3.14 × طول (میلی‌متر) × 7.8/1000 

در این فرمول شعاع میلگرد و چگالی فولاد که معادل 7.8 گرم بر سانتی‌متر مکعب است، به‌کار می‌رود.

وزن میلگرد 12 ابرکوه

میلگرد 12 ابرکوه ازنظر وزن در مقایسه با سایر انواع میلگردهای هم‌رده خود وزن بیشتری دارد، درحالی‌که این محصول ازنظر قیمت جزو میلگردهای ارزان قیمت در بازار به فروش می‌رسد. ازاین‌رو اغلب خریداران، خرید میلگرد 12 ابرکوه بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است. به‌طور کلی میلگردهای 12 از انواع پرفروش مقاطع فولادی محسوب می‌شوند.

در جدول وزن میلگرد ابرکوه، وزن هر شاخه 12 متری سایز 12 را 11 کیلوگرم در نظر گرفته‌اند که وزن استاندارد آن نیز 10.7 کیلوگرم نشان داده شده است. درصورتی‌که وقتی افراد با استفاده از فرمول وزن هر متر از این محصول را محاسبه می‌کنند، تقریبا عددی معادل ۰.۸۹ کیلوگرم را به‌دست می‌آورند که وزن استاندارد برای هر متر از میلگرد 12، تقریبا ۰.۸۸ کیلوگرم در نظر گرفته می‌شود.

وزن میلگرد 14 ابرکوه

وزن میلگرد 14 ابرکوه و میزان رواداری آن در جدول وزنی به نمایش گذاشته شده است. میزان رواداری یا تلرانس به محدوده‌ای اشاره دارد که وزن میلگرد می‌تواند در آن تغییر کند. اگرچه این محدوده برای میلگرد 12 بین 6+ و 6- قرار می‌گیرد، اما برای میلگرد 14 و 16 بین 5+ و 5- واقع شده است.

مطابق با جدول وزن میلگرد ابرکوه، وزن هر شاخه 12 متری سایز 14 معادل 14.5 کیلوگرم اندازه‌گیری می‌شود. درحالی‌که وزن استاندارد این سایز از میلگرد را 14.6 کیلوگرم دانسته‌اند. همچنین درصورتی‌که افراد بخواهند از طریق فرمول، وزن هر متر از میلگرد 14 را محاسبه کنند، تقریبا عدد 1.21 کیلوگرم را به‌دست می‌آورد که دقیقا با وزن استاندارد برای هر متر از میلگرد 14 برابر است.

وزن میلگرد 16 ابرکوه

به‌طور طبیعی با افزایش سایز میلگرد، وزن آن نیز افزایش پیدا می‌کند و همچنین با افزایش وزن، قیمت روز میلگرد ابرکوه نیز دچار نوسان خواهد شد. میلگرد 16 ابرکوه همانند سایزهای 12 و 14 از پرکاربردترین و پرفروش‌ترین مقاطع فولادی به‌حساب می‌آید. به‌خاطر همین وزن آن برای اغلب خریداران اهمیت دارد.

همان‌طور که در جدول وزن میلگرد ابرکوه نشان داده شده است، سایز 16 این محصول با وزنی معادل 19 کیلوگرم توسط کارخانه تولید می‌شود. درحالی‌که در این جدول وزن استاندارد برای سایز 16، 18.9 کیلوگرم است. با محاسبه وزن هر متر از شاخه 12 متری میلگرد 16 از طریق فرمول عدد، ۱.۵۸ کیلوگرم به‌دست می‌آید که با وزن استاندارد برای هر متر برابر است.

جمع‌بندی

وزن میلگرد ابرکوه اختلاف بسیار ناچیزی با وزن استاندارد دارد. اگرچه این محصول تقریبا با وزن بالا و مناسب تولید می‌شود، اما قیمت آن نسبت به سایر میلگرهای مشابه ارزان‌تر است. از طرفی وزن میلگردها به‌عنوان پارامتری در سنجش کیفیت آن‌ها به‌حساب می‌آید. به همین دلیل این نوع میلگردها محبوبیت بیشتری در بین خریداران پیدا کرده‌اند.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد