کیفیت میلگرد بافق یزد + مزایا + کاربرد

4 ماه پیش1032بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
کیفیت میلگرد بافق یزد + مزایا + کاربرد

پروژه فولاد بافق که در سال 1393 به ‌بخش خصوصی منتقل شد، شاهد تاسیس کارخانه میلگرد بافق در سال 1394 بود. پس از این تاریخ، کارخانه با ارائه میلگرد بافق یزد توانست بازار را دگرگون و محصولی بسیار با‌کیفیت را روانه بازار کند. این میلگرد در‌حال‌حاضر در بسیاری از پروژه‌های ساخت‌وساز به‌چشم می‌خورد.

از میلگرد بافق برای چه سازه هایی استفاده می شود؟

میلگرد بافق یزد یک قطعه فولادی است که به‌طور خاص برای اهداف ساختمانی مانند ساخت ساختمان‌های چهارطبقه یا ساختمان‌های تجاری، طراحی و روانه بازار شده است تا در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. این نوع میلگرد برای رعایت مشخصات فنی دقیق و تضمین استحکام و دوام بهینه تولید می‌شود.

میلگرد بافق تولید یزد با ترکیب آلیاژهای خاص و فرآیندهای تولید، خواص مکانیکی استثنایی و مقاومت در برابر خوردگی را از خود نشان می‌دهد که همین ویژگی‌ها آن را برای کاربردهای مختلف ساختمانی مناسب می‌کند. میلگرد یزد چه در سازه‌های بتن آرمه، چه فونداسیون‌ها یا سایر پروژه‌های معماری مورد استفاده قرار گیرد، آرماتورهای لازم را برای افزایش یکپارچگی سازه و طول عمر ساختمان‌ها فراهم خواهد ساخت و از مقاومت در برابر آزمون زمان اطمینان خواهد داد.

کیفیت میلگرد بافق

کیفیت میلگرد بافق

کارخانه میلگرد بافق یزد دارای آزمایشگاه مجهز و واحد کنترل کیفیت است که از دستگاه‌های پیشرفته برای انجام ارزیابی‌ها و آزمایش‌های کامل برای مطابقت محصول با استانداردهای مربوطه استفاده می‌کند. این کارخانه تجهیزات پیشرفته مختلفی از جمله یک دستگاه تست کشش جهانی، یک سنسور کشش‌سنج دقیق مسیر کوتاه، یک دستگاه فشار با ظرفیت 100 تن و یک دستگاه خمش و خمش با ظرفیت 20 تن را در خود جای داده است. کارخانه میلگرد بافق واقع در یزد به‌طور مداوم در طول سال با به‌کارگیری شمش‌های باکیفیت و ترکیب آن‌ها با عناصر آلیاژی قابل توجه، میلگرد بافق یزد رقابتی و با‌کیفیتی را تولید می‌کند.

مزایای میلگرد یزد

فولاد بافق یزد با تمرکز بر استفاده از شمش‌های برتر با خواص شیمیایی و مکانیکی استاندارد، تولید میلگرد مرغوب در کشور را در اولویت قرار می‌دهد. تعهد آن‌ها به کیفیت از‌طریق ادغام دستگاه‌های پیشرفته مانند دستگاه تست کشش، ماشین فشار و دستگاه خمش و خم نشدن مشهود است که امکان نظارت دقیق و انجام آزمایش‌های مکانیکی را در سراسر فرآیند تولید فراهم می‌کند.

از جمله مهم‌ترین مزایای میلگرد بافق یزد عبارت‌اند از:

  • مقرون‌به‌صرفه
  • قابل استفاده در بسیاری از زمینه‌های مختلف
  • وزن سبک
  • مقاوم در برابر ضربه و رطوبت

مزایای میلگرد یزد

اگر بخواهیم به مزایا و ویژگی‌های واحد تولید میلگرد بافق نیز نگاهی داشته باشیم، امتیازات مورد نظر شامل موارد زیر خواهد شد:

  • وجود آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت پیشرفته
  • کنترل کیفی جامع در هر مرحله برای رفع نواقص
  • رعایت استاندارد ملی ایران به شماره 3132 برای میلگردهای فولادی نورد گرم و پیش‌گرمکن با ظرفیت بالا است؛ کوره‌ای قادر به پردازش 100 تن میلگرد در ساعت.

ویژگی میلگردهای تولیدی کارخانه ابرکوه

پس از میلگرد بافق یزد نوبت به‌ بررسی محصول کارخانه ابرکوه می‌رسد. میلگرد ابرکوه از دسته میلگردهای توری با آج 400 و 420 است. این میلگردها دارای الزامات مقاومتی خاصی هستند:

  • حداقل مقاومت تسلیم 400 و 420 نیوتن بر میلی‌متر مربع
  • مقاومت کششی 600 نیوتن بر میلی‌متر مربع

الگوی توری و ویژگی‌های مقاومت مشخص‌شده، میلگرد ابرکوه را برای کاربردهای مختلف ساختمانی مناسب می‌سازد و آرماتور قابل اعتمادی را برای افزایش یکپارچگی‌سازه و پایداری سازه‌های بتنی فراهم می‌کند.

استاندارد میلگرد یزد

میلگرد بافق یزد در طول‌های 12 متر یا کوتاه‌تر با رعایت سه استاندارد A1، A2 و A3 موجود است. میلگرد ساده یزد به‌صورت شاخه‌ای با سایزهای 10 تا 150 میلی‌متر و کلاف با سایزهای 16 تا 28 میلی‌متر تولید می‌شود. میلگرد آج‌دار A2 در سایزهای 8 و 10 و میلگرد آج‌دار A3در سایزهای 8 تا 40 میلی‌متر عرضه می‌شود. این طیف متنوع از اندازه‌ها و استانداردها تضمین می‌کند که یزد گزینه‌های مناسب میلگرد را برای نیازهای مختلف ساختمانی ارائه می‌دهد.

استاندارد میلگرد یزد

کاربرد میلگرد بافق

میلگرد بافق یک میلگرد مقاوم فولادی است که عمدتا در کاربردهای ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعه آهنی به‌طور خاص برای مطابقت با مشخصات فنی دقیق ساخته شده و استحکام و دوام برتر را تضمین می‌کند. میلگرد بافق یزد نقش مهمی در تقویت سازه‌های بتنی بر عهده دارد و پشتیبانی و انعطاف‌پذیری ضروری را  نیز فراهم می‌سازد.

جمع‌بندی

میلگرد بافق یزد به‌دلیل کیفیت عالی، وزن قابل توجه، ترکیب مصالح مناسب، تحویل سریع، مطابقت با استانداردهای روز و موقعیت جغرافیایی استراتژیک به‌عنوان انتخابی مطلوب برای پروژه‌های عمرانی مورد توجه قرار می‌گیرد. اگر قصد خرید این محصول را دارید، توصیه می‌شود قیمت هر شاخه میلگرد را در روزهای متوالی بررسی کنید تا مطمئن شوید که آگاهانه تصمیم می‌گیرید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد