جدول وزن میلگرد بافق یزد، سایز 12، 14 و 16

10 ماه پیش1235بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
جدول وزن میلگرد بافق یزد، سایز 12، 14 و 16

کارخانه فولاد بافق در سال 1390 تحت نظارت بخش خصوصی در آمد و در سال 1394 ظرفیت تولید سالانه این کارخانه 550 هزار تن برآورد شد. محصولات این کارخانه با استاندارد ملی ایران به شماره 3132 تولید می‌شوند و غالبا وزن آن‌ها به مقدار ماکزیمم جدول اشتال نزدیک است. بااین‌حال به‌دلیل تاثیر وزن مقاطع مورد اشاره در قیمت روز میلگرد بافق یزد، بررسی جدول وزن میلگرد بافق یزد برای خریداران اهمیت دارد.

وزن انواع میلگرد بافق یزد

تمامی میلگردهای تولیدشده در کارخانه بافق یزد به‌صورت آج‌دار، در گرید A3 و در سایزهای 8 الی 32 تولید می‌شوند. همچنین تولید این محصول مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3132 صورت می‌گیرد. علاوه‌بر اخذ این استاندارد، کارخانه بافق یزد موفق به دریافت گواهی‌نامه‌‌های CE 1922 CPR 0857، ISO9001،‌ ISO14001 و ISO18001 را برای تولید محصولات خود شده است.

میلگرد بافق

با بررسی جدول وزن میلگرد بافق یزد می‌توان دریافت که این مقاطع جزو محصولات باکیفیت بازار به‌شمار می‌روند. زیرا که وزن آن‌ها با مقدار ماکزیمم در جدول وزنی اشتال اختلاف کمی دارد. در جدول زیر وزن میلگرد بافق یزد با مقادیر جدول وزنی اشتال نشان داده شده است:

مقایسه وزن میلگرد بافق یزد با جدول وزنی اشتال بر حسب کیلوگرم

ردیف

نام برند

سایز میلگرد

12

14

16

1

جدول وزنی اشتال

10.7

14.6

18.9

2

میلگرد بافق

10.7

14.5

19

 

وزن میلگرد ۱۲ بافق

میلگرد 12 بافق یکی از پرفروش‌ترین مقاطع فولادی به‌عنوان یک کالای تخصصی موجود در بازار به‌حساب می‌آید. اگرچه افراد در هنگام خرید‌و‌فروش این محصول می‌توانند به روش‌های مختلفی وزن آن را محاسبه کنند، اما جدول وزنی ارائه‌شده توسط کارخانه یک راه‌کار سریع و مطمئن در‌رابطه‌با محاسبه وزن میلگردها است. در واقع افراد با استفاده از این جدول می‌توانند بدون هدر دادن زمان، وزن میلگردهای مورد نظر خود را در هنگام خرید به‌دست بیاورند.

همان‌طور که در جدول وزن میلگرد بافق یزد نشان داده شد، وزن هر شاخه 12 متری از سایز 12 این محصول 10.7 کیلوگرم است که با وزن استاندارد اشتال اختلافی ندارد. همچنین در هنگام محاسبه وزن هر متر از میلگرد 12 با استفاده از فرمول عدد ۰.۹ به دست می‌آید. البته وزن استاندارد برای هر متر 0.88 کیلوگرم در نظر گرفته می‌شود که اختلاف چندانی با عدد به‌دست‌آمده از فرمول وزن ندارد. 

وزن میلگرد 14 بافق

به‌طورکلی کارشناسان، وزن میلگردهای سایز 14 را بین 13-15 کیلوگرم تخمین می‌زنند. البته وزن انواع مختلف میلگردهای 14 با توجه به برند و استاندارد تولید آن متفاوت است. این مقاطع معمولا در صنعت ساختمان‌سازی برای ساخت بنای آجری، سازه‌های فلزی یا برای تثبیت برخی قطعات سازه‌ای مانند تیرها و ستون‌ها کاربرد دارند. ازآنجایی‌که وزن این سایز از میلگردها در کیفیت محصول و در نهایت در کیفیت ساختمان تاثیرگذار است، نمونه‌های که وزنی مشابه با وزن استاندارد اشتال دارند، بیشتر مورد توجه خریداران قرار می‌گیرند.

وزن هر شاخه 12 متری از سایز 14 در جدول وزن میلگرد بافق یزد 14.5 کیلوگرم مشخص شده است که فقط 0.1 با وزن استاندارد اشتال اختلاف دارد. همچنین وزن هر متر از میلگرد 14 با استفاده از فرمول، مقدار ۱.۲۱ کیلوگرم را نشان می‌دهد که دقیقا با وزن استاندارد برای هر متر برابر است.

وزن میلگرد یزد

وزن میلگرد 16 بافق

یکی دیگر از پرفروش‌ترین میلگردهای موجود در بازار نیز سایز 16 این مقاطع به‌شمار می‌آید. همچنین کارشناسان وزن هر شاخه 12 متری از میلگرد 16 را بین 17 تا 20 کیلوگرم برآورد کرده‌اند. محاسبه وزن این مقاطع از این جهت اهمیت دارد که به برآورد هزینه‌های ساخت هر پروژه کمک می‌کند.

وزن سایز 16 در جدول وزن میلگرد بافق یزد، 19 کیلوگرم نشان داده شده است. این مقدار با وزن استاندارد اشتال فقط 0.1 اختلاف دارد. با توجه به اهمیت وزن میلگرد 16، وزن هر متر از آن ۱.۵۹ کیلوگرم اندازه‌گیری می‌شود. البته این مقدار به‌دست‌آمده از فرمول با مقدار وزن استاندارد برای هر متر چندان متفاوت نیست.

جمع‌بندی

استفاده از جدول وزن میلگرد بافق یزد یک راه‌کار ساده و سریع برای به دست آوردن وزن دقیق این مقاطع به‌شمار می‌رود. زیرا محاسبه وزن این محصول از طریق فرمول، نه‌تنها زمان زیادی از افراد را هدر می‌دهد، بلکه در آخر وزن میلگرد به‌صورت تقریبی به‌دست می‌آید. خریداران، هنگام خرید میلگردهای بافق در سایزهای 12، 14 و 16 باید جدول وزنی این محصول را بررسی کنند. زیرا وزن مقاطع فولادی در قیمت امروز میلگرد آن‌ها تاثیر به‌سزایی دارد.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد