1.7/5
3رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت میلگرد بناب در بازار داخل

قیمت میلگرد بناب شاخه آجدار A٢ در تاریخ شنبه ٧ بهمن ماه ٩۶ با سایز ٨ در حدود ٢٣۶٠ تومان اعلام شد. قیمت میلگرد بناب ١٠ نیز با مبلغی معادل ٢٣۴٠ تومان به بازار عرضه شد. همین محصول با سایز ١٢ در حدود ٢٣٠٠ تومان خرید و فروش شد. علاوه بر این، قیمت میلگرد بناب A٣ نیز در تمامی سایز ها معادل ٢٣٠٠ تومان اعلام شد.

طبق بررسی های انجام شده توسط تحلیل گران قیمت میلگرد بناب در تاریخ شنبه  هفتم بهمن بدون تغییر اعلام شد. همچنین کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت میلگرد بناب در هفته جاری روند ثابت داشته و یا اندکی کاهش یابد. قیمت میلگرد A٢ کویرکاشان، بارگیری از کارخانه باسایز ٨ در حدود ٢۴٠٠ تومان اعلام شد. همین محصول با سایز ١٠ با قیمتی معادل️ ٢٣٠٠ تومان خرید و فروش شد.

علاوه بر این، قیمت میلگرد ١٢ این کارخانه نیز معادل ٢٣٠٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. قیمت میلگرد_A٣_کویرکاشان بارگیری از کارخانه، با سایز ١۴ در حدود ٢٣٩٠ تومان اعلام شد. قیمت همین محصول با سایز ١۶ معادل ٢٣٩٠ تومان به بازار عرضه شد. قیمت میلگرد ٢۵ این کارخانه نیز در حدود ٢٣۴٠ تومان خرید و فروش شد. علاوه بر این، میلگرد ۴٠ کارخانه کویر کاشان با قیمتی معادل ٢٣۵٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. علاوه بر این، قیمت میلگرد ساده کارخانه کویرکاشان بارگیری از کارخانه با سایز ٣۶ و ٣٨ معادل ٢۵٨٠ تومان به فروش رسید.

قیمت میلگرد کارخانه ذوب آهن اصفهان بارگیری از کارخانه با سایز ١٢ در حدود ٢٧٠٠ تومان اعلام شد. همین محصول با سایز ١۶ با قیمتی معادل ٢۶٩۵ تومان در دسترس خرسداران قرار گرفت. قیمت میلگرد ١٨ این کارخانه به مبلغ ٢۴٣٠ تومان به بازار عرضه گردید. علاوه بر این، قیمت میلگرد این کارخانه با سایز های ٢٠ تا ٣٢ معادل ٢۴٣٠ تومان شنیده شد.

پیش بینی کاهش قیمت میلگرد بناب به دلیل کاهش نرخ دلار تا پایان سال

به گفته رئيس كميسيون اقتصادي مجلس دلار به زودی ارزان تر خواهد شد و تا پایان سال احتمالا به نرخ ۴٠٠٠ تومان خواهد رسید که این امر متعاقبا موجب کاهش قیمت میلگرد بناب و دیگر محصولات فولادی این کارخانه خواهد شد. به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در حال حاضر توافقات جدیدی در نشستی که با وزرای اقتصاد و صنعت و رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، انجام گرفته است تا آرامش به بازار ارز بازگردد.

قیمت میلگرد بناب

کارشناسان با شنیدن این خبر روند قیمت میلگرد بناب را در هفته جاری کاهشی براورد کردند. علاوه بر این، تحلیل گران می گویند: قیمت ارز در روز‌های آتی بیش تر از قبل کاهش پیدا خواهد کرد بنابراین بهتر است مردم سرمایه‌های خود را به این بازار نبرند چرا که با ضرر و زیان مواجه می شوند.

در عوض، با کاهش قیمت میلگرد بناب بازار این محصول برای خریداران مناسب تر خواهد بود و پیش بینی می شود که میزان تقاضا نیز به زودی افزایش یابد. کارشناسان معتقدند که به زودی با نزدیک شدن به ماه های پایانی سال و عرضه ارز شرکت های پتروشیمی نرخ ارز کاهش پیدا خواهد کرد و چون نوسانات نرخ ارز بر بازار محصولات فولادی بسیار تاثیر گذار است.

اخبار اخیر کارخانجات مختلف

بنابراین قیمت میلگرد بناب نیز روند کاهشی پیدا می کند اما احتمالا تا تثبیت نرخ ارز و کاهش نوسانات در هفته های آتی، قیمت میلگرد بناب در برخی از سایز ها اعلام نخواهد شد و فروش برخی از آن ها بسته می شود. علاوه بر این، در بورس کالا نرخ پایه یا همان کف قیمت میلگرد جهانی با نرخ دلار آزاد مشخص می شود و پس از آن رقابت تقاضا کنندگان در سیستم حراج و مزایده شروع میشود پس همیشه قیمت میلگرد بناب عرضه کنندگان این محصول بالاتر از قیمت جهانی میلگرد است.

اخبار اخیر کارخانه ذوب آهن اصفهان هم نشان می دهد که این کارخانه در ١٠ ماه گذشته توانسته است فروش تیر آهن را حدود ۶۴ درصد و فروش میلگرد تولیدی خود را نیز در حدود ٧١ درصد پوشش دهد. علاوه بر این از لحاظ میزان تولید نیز به ترتیب برای تیرآهن تا ٧٠ درصد و میلگرد در حدود ٧٨ درصد پوشش داده است که به نسبت قبل عملکرد خوبی به شمار نمی رود.

همچنین مبلغ فروش این دو محصول نیز تقریبا مطابق بودجه بوده است و در نهایت این کارخانه توانسته است حدود ٧٣ درصد از مبلغ بودجه فروش خود را پوشش دهد. اما با این حال نکته قابل توجه قیمت های فروش این محصولات در یک ماه گذشته می باشد که در حدود ٢٠ تا ٢۵ درصد بالاتر از میزان بودجه می باشد.

1.7/5
3رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری