3.1/5
110رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بندیل میلگرد چیست

به بسته بندی میلگرد در کارخانه بندیل گفته می شود. ظرفیت بسته بندی این محصول در کارخانه های مختلف فولاد، متفاوت می باشد. برای بسته بندی لوله هایی با قطر اندک و نیز میلگردها از بندیل استفاده می گردد. بندیل ها ورق هایی فلزی و یا پلاستیکی بوده که دور محصول پیچیده می شوند. در واقع بندیل ها کم هزینه ترین نوع بسته بندی می باشند. به طور کلی محصولات تولیدی به دو صورت کلاف و یا شاخه مستقیم با طول های مساوی در بسته بندی های مخصوص قرار می گیرند و با توجه به ظرفیت درخواستی، برای مشتری ارسال می گردد. در ادامه به سوالات متعدد شما عزیزان در خصوص بسته بندی این محصول در کارخانجات مختلف خواهیم پرداخت.

دریافت نسخه pdf مقاله : هر بندیل میلگرد چند شاخه است

ضوابط بسته بندی میلگردها

همان طور که اشاره کردیم آرماتورها به دو صورت شاخه و یا کلاف در بندیل قرار می گیرند. این محصول از لحاظ مکانیکی و شکل پذیری به سه دسته فولاد نرم (S240)، فولاد نیم سخت (S340,S400) و فولاد سخت (S500) تقسیم بندی می شود. در هنگام بسته بندی محصولاتی که در رد S240.S340 و S400 قرار دارند و دارای قطرهای مساوی و کمتر از 12 میلی متر می باشند به دو صورت کلاف و یا شاخه مستقیم بسته بندی می شوند. این در حالی است که محصولاتی رده S240340 و S400 که دارای قطر مساوی و بیشتر از 14 میلی متر می باشند و همچنین تمامی محصولات رده S500 تنها به صورت شاخه مستقیم بسته بندی می شوند.

نکته ای که در هنگام تحویل بسته های این محصول بایستی به آن توجه نمایید این است که بر روی هر یک از بندیل های میلگرد دو پلاک فلزی شامل مشخصات زیر موجود می باشد. مشخصات این پلاک بایستی خوانا بوده و قابل مخدوش شدن نباشد.

 1. شماره بسته
 2. نوع میلگرد
 3. نمره میلگرد (قطر اسمی)
 4. وزن بسته (برحسب کیلوگرم)
 5. شماره ذوب یا بهر
 6. نشانه تاییدیه کنترل کیفیت از سوی کارخانه سازنده
 7. نام یا نشانه تجاری کارخانه سازنده
 8. علامت استاندارد ملی ایران

همچنین بر روی محصولات موجود در بسته بندی به صورت یک در میان بایستی علامت مشخصه کارخانه سازنده و نوع میلگرد تولیدی حک شده باشد. تشخیص آرم حک شده بر روی میلگرد کارخانجات مختلف قبلا به طور مفصل در مقاله ای خدمتتان ارائه گردید.

هر بندیل میلگرد چند شاخه است؟

در هر بندیل میلگرد 12 ، 447 شاخه میلگرد و هر بندیل میلگرد 14 دارای 313 شاخه میلگرد است

هر بندیل میلگرد چند تن است؟

به طور کلی بندیل میلگرد از ۲ تن تا ۵٫۵ تن موجود می باشد و بسته بندی این محصول بسته به سایز و کارخانه تولیدی متفاوت می باشد.

مشخصات بندیل میلگرد چیست؟

برای بسته بندی میلگرد ذوب آهن اصفهان از ۵ تسمه و سه حلقه خاموت برای فراهم کردن امکان جابجایی استفاده می گردد.

قیمت میلگرد

مشخصات بسته بندی میلگرد ذوب آهن اصفهان

برای بسته بندی میلگرد ذوب آهن اصفهان از 5 تسمه و سه حلقه خاموت برای فراهم کردن امکان جابجایی استفاده می گردد. همچنین دو عدد پلاک از جنس گرافی پلاست نیز به بسته بندی الصاق می گردد. یکی از پلاک ها به یکی از تسمه ها و دیگری به انتهای یک شاخه متصل می گردند. رنگ این پلاک ها یا هر دو طرف سفید و یا یک طرف سفید و دیگری زرد می باشد.

مشخصاتی که بر روی پلاک های الصاقی درج می شود در هر دو طرف متفاوت است. در یک طرف آن ها موارد زیر مشاهده می شود.

 1. کارگاه نورد
 2. سایز
 3. مارک
 4. نوع محصول
 5. شمار ذوب
 6. شماره بسته
 7. طول و وزن بسته
 8. تاریخ تولید
 9. آرم استاندارد ایران
 10. آرم ذوب آهن اصفهان

همچنین در طرف دیگر پلاک نیز مشخصات زیر درج می گردد:

 1. آرم ذوب آهن اصفهان
 2. علامت استاندارد ایران
 3. آدرس سایت ذوب آهن
 4. عبارت MADE IN IRAN

لازم به ذکر است وزن بندیل میلگرد این کارخانه بین 5-5.5 تن می باشد. در هنگام خرید میلگرد ذوب آهن اصفهان به درج آرم ESCO بر روی این محصول به صورت برجسته دقت نمایید.

آرم میلگرد ذوب آهن

گواهینامه فنی

مورد دیگری که در هنگام تحویل بار بایستی به آن دقت داشته باشید گواهینامه فنی برای محموله های بیش از 25 تن می باشد. گواهینامه فنی صادره از سوی تولیدکننده بایستی به همراه محموله به مصرف کننده تحویل داده شود.

 • نام و نشانی کارخانه سازنده
 • شماره گواهینامه
 • تاریخ صدور گواهینامه
 • علامت مشخصه

میلگردهای آلیاژی با علامت اختصاری و حک شده زیر:

CU :  A3 یا آج 400

JU :  A2 یا آج 340

SA :  A4 یا آج 500

ترمکس (خنک کاری و برگشت تحت کنترل) با علامت اختصاری و حک شده زیر:

CT: میلگردهای A3

JT: میلگردهای A2

شماره ذوب یا بهر

نمره یا قطر اسمی

طول اسمی شاخه ها

تعداد بسته ها

مشخصات فنی شیمیایی شامل ترکیبات شیمیایی و کربن معادل

مشخصات مکانیکی

رنگ انتخابی برای مقطع محصول

نوع علامت حک شده و به کار رفته بر روی پلاک های الصاق

هر بندیل میلگرد چند شاخه است؟

به طور کلی بندیل میلگرد از 2 تن تا 5.5 تن موجود می باشد و بسته بندی این محصول بسته به سایز و کارخانه تولیدی متفاوت می باشد. برای مثال بندیل میلگرد سایز 12 کارخانه ذوب آهن اصفهان 4 تن و 700 کیلوگرم می باشد که با احتساب وزن هر شاخه 10.5 کیلوگرم ، در هر بندیل 447 شاخه میلگرد وجود دارد. همچنین محصول سایز 14 این کارخانه 4 تن و 700 کیلوگرم بوده و به دلیل وزن بالاتر تعداد شاخه این بندیل 313 عدد می باشد. این مساله در کارخانجات دیگر متفاوت بوده و بندیل کارخانه قزوین 2 تن، کاشان 4 تن و نیشابور 2 تن می باشد. بنابراین با آگهی از سایز و تناژ آن می توان تعداد شاخه میلگرد در هر بندیل را محاسبه نمود.

نحوه بارگیری میلگرد

پس از دریافت سفارش و تناژ درخواستی مشتری، محصول بسته بندی گردیده و در اختیار خریدار قرار می گیرد. بارهای زیر ظرفیت 25 تن و بارهای ترکیبی معمولا از بنگاه تهیه می گردد که به دلیل احتساب هزینه انبارداری معمولا گران تر از بار کارخانه می باشد.

ضوابط نگهداری از میلگرد

پس از تحویل میلگرد در جهت حفظ هرچه بیشتر بار بایستی نکاتی را رعایت فرمایید. این محصول را پس از تحویل باید در محلی تمیز و عاری از هرگونه رطوبت نگهداری کرد چراکه در صورت مواجه با رطوبت میلگرد دچار زنگ زدگی می شود. همچنین بایستی از هرگونه صدمه ، ضربه و بریدگی میلگردها جلوگیری نمود. روش حمل آن ها باید به گونه ای باشد که از هرگونه خمیدگی اجتناب شود. همچنین این محصولات نباید به طور مستقیم بر روی زمین انبار شوند. در هنگام تخلیه نیز نباید به کارگران صدمه ای وارد شود.

3.1/5
110رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0