هر بندیل میلگرد چند شاخه است

2 ماه پیش20961بازدید0دیدگاه3.4امتیاز (149 رای)
هر بندیل میلگرد چند شاخه است

به بسته بندی میلگرد در کارخانه بندیل گفته می‌شود. ظرفیت بسته بندی این محصول در کارخانه‌های مختلف فولاد، متفاوت بوده و برای بسته بندی لوله‌هایی با قطر اندک و میلگردها از بندیل استفاده می‌شود. در واقع به ورق‌های فلزی و یا پلاستیکی که دور محصول پیچیده می‌شوند و کم هزینه‌ترین نوع بسته بندی به شمار می‌روند، بندیل گفته می‌شود. میلگردهای تولیدی به دو صورت کلاف یا شاخه مستقیم با طول‌های مساوی در بسته بندی‌های مخصوص قرار می‌گیرند و با توجه به ظرفیت درخواستی، برای مشتری ارسال می‌شود. در ادامه به سوالات متعدد شما عزیزان در خصوص بسته بندی این محصول در کارخانجات مختلف و وزن هر بندیل میلگرد خواهیم پرداخت. برای اطلاع از قیمت میلگرد می‌توانید به لینک مربوطه در سایت مرکزآهن مراجعه نمایید.

بندیل میلگرد چیست

همان طور که اشاره کردیم آرماتورها به دو صورت شاخه و یا کلاف در بندیل قرار می‌گیرند. این محصول از لحاظ مکانیکی و شکل پذیری به سه دسته فولاد نرم (S240)، فولاد نیم سخت (S340,S400) و فولاد سخت (S500) تقسیم‌بندی می‌شود. در هنگام بسته بندی محصولاتی که در رد S240.S340 و S400 قرار دارند و دارای قطرهای مساوی و کمتر از 12 میلی متر هستند به دو صورت کلاف و یا شاخه مستقیم بسته بندی می‌شوند. این در حالی است که محصولاتی رده S240340 و S400 که دارای قطر مساوی و بیشتر از 14 میلی‌متر هستند و همچنین تمامی محصولات رده S500 تنها به صورت شاخه مستقیم بسته بندی می‌شوند.

یک بندیل میلگرد چند شاخه است
یک بندیل میلگرد چند شاخه است

نکته‌ای که در هنگام تحویل بسته‌های این محصول بایستی به آن توجه نمایید این است که بر روی هر یک از بندیل‌های میلگرد دو پلاک فلزی شامل مشخصات زیر موجود است. مشخصات این پلاک بایستی خوانا بوده و قابل مخدوش شدن نباشد.

 1. شماره بسته
 2. نوع میلگرد
 3. نمره میلگرد (قطر اسمی)
 4. وزن بسته (برحسب کیلوگرم)
 5. شماره ذوب یا بهر
 6. نشانه تاییدیه کنترل کیفیت از سوی کارخانه سازنده
 7. نام یا نشانه تجاری کارخانه سازنده
 8. علامت استاندارد ملی ایران

همچنین بر روی محصولات موجود در بسته‌بندی به صورت یک در میان بایستی علامت مشخصه کارخانه سازنده و نوع میلگرد تولیدی حک شده باشد. تشخیص علامت اختصاری میلگرد قبلا به طور مفصل در مقاله‌ای خدمتتان ارائه گردید.

هر بندیل میلگرد چند تن است

همان طور که ذکرشد استفاده از بندیل برای بسته بندی مقاطع فولادی روشی آسان و ارزان به شمار می‌آید. بندیل میلگرد توسط ورق نازکی از فولاد و یا پلاستیک انجام شده و جابجایی و شناسایی محصول را آسان می‌کند. اگر بخواهیم به طور تقریبی بگوییم وزن بسته بندی میلگرد کارخانجات مختلف، متفاوت است. با این حال به طورکلی وزن بندیل بیشتر کارخانه‌های تولید میلگرد بین 2 تا 5.5 تن بوده و این عدد برای کارخانه ذوب آهن اصفهان بین 4.5 تا 5 تن است.

تعداد میلگرد در هر بندیل
تعداد میلگرد در هر بندیل

وزن هر بندیل میلگرد چقدر است

وزن بندیل هر کارخانه و برند متفاوت بوده و بسته به سایز میلگرد متفاوت است. از عوامل موثر بر وزن هر بندیل میلگرد می‌توان به تعداد شاخه، وزن هر شاخه، قطر شاخه و ظرفیت بسته بندی دستگاه بندیل اشاره کرد. همان طور که در قسمت تعداد میلگرد در هر بندیل توضیح دادیم، وزن میلگردهای موجود در یک بندیل باید مساوی باشد. در این صورت با دانستن وزن کلی بندیل و تقسیم نمودن آن بر وزن هر شاخه می‌توان به تعداد میلگرد موجود در هر بسته بندی رسید.

وزن هر بندیل میلگرد برای هر برند عددی ثابت است که با اطلاع از آن می‌توان از تعداد میلگردهای هر بسته مطلع شد. برای مثال وزن هر بندیل میلگرد ذوب آهن اصفهان 4.7 تن بوده که برای میلگرد 12 با وزن 10.5 می توان به عدد 447 میلگرد در هر بندیل رسید.

تعداد میلگرد در هر بندیل

همان طور که ذکر شد تعداد میلگرد موجود در هر بندیل در کارخانجات مختلف متفاوت است. برای محاسبه تعداد میلگرد در هر بندیل تنها کافی است وزن بندیل را بر وزن یک شاخه میلگرد موجود در بسته بندی موردنظر تقسیم نمایید. عدد حاصل از این تقسیم تعداد شاخه میلگرد در هر بندیل را مشخص می‌نماید.

بنابراین برای محاسبه این عدد اطلاع از وزن کلی بندیل و وزن هر شاخه میلگرد کافی است. لازم به ذکر است که وزن میلگردهای با سایز مشخص در کارخانجات مختلف متفاوت بوده و بایستی وزن میلگرد مربوط به همان کارخانه را داشته باشید. برای اطلاع از وزن میلگرد کارخانجات مختلف می‌توانید به صفحه مربوطه در سایت مرکزآهن مراجعه نمایید.

هر بندیل میلگرد 10 چند شاخه است

همانطور که ذکر شد وزن بندیل و شاخه میلگرد برندهای مختلف متفاوت بوده و برای محاسبه تعداد میلگرد در هر بندیل ابتدا باید وزن بندیل را بر وزن هر شاخه از میلگرد آن برند تقسیم کنیم. برای مثال وزن میلگرد 10 کارخانه فولاد بناب 7.4 کیلوگرم بوده و هر بندیل میلگرد 10 این کارخانه دارای 270 شاخه میلگرد است. این رقم برای بندیل میلگرد 10 کارخانه آذر فولاد امین 287 اعلام شده است. بنابراین برای بررسی تعداد شاخه هر بندیل لازم است به برند تولیدی، وزن شاخه و وزن بندیل توجه داشته باشید.

هر بندیل میلگرد 12 چند شاخه است

برای محاسبه بندیل میلگرد 12 نیز لازم است به اطلاعات برند موردنظر توجه کنید. برای مثال وزن هر شاخه میلگرد 12 کارخانه ذوب آهن 10.5 کیلوگرم بوده و وزن هر بندیل 4.7 تن است. بنابراین هر بندیل میلگرد 12 ذوب آهن اصفهان 447 شاخه میلگرد خواهد داشت. این عدد برای کارخانجات امیرکبیر خزر و تیکمه داش به ترتیب 200 و 190 گزارش شده است.

هر بندیل میلگرد 14 چند شاخه است

برای بررسی تعداد شاخه موجود میلگرد 14 در هر بندیل نیز به سراغ کارخانه ذوب آهن اصفهان می‌رویم. میلگرد 14 این کارخانه وزنی برابر 15 کیلوگرم داشته و در هر بندیل تولیدی کارخانه 313 شاخه میلگرد 14 قرار داده می‌شود. این در حالی است که میلگرد 14 در هر بندیل کارخانه تیکمه داش 143 عدد است. بنابراین مهمترین نکته برای بررسی تعداد شاخه بندیل مراجعه به اطلاعات کارخانه موردنظر است.

هر بندیل میلگرد 16 چند شاخه است

همان طور که ذکر شد برای محاسبه تعداد میلگرد در هر بندیل لازم است وزن کلی بندیل را بر وزن یک شاخه میلگرد تقسیم کنیم. چنانچه بندیل میلگرد ذوب آهن اصفهان را در نظر بگیریم، وزن هر بسته 4 تن و 700 کیلوگرم است. وزن میلگرد 16 نیز 19 کیلوگرم است. بنابراین از تقسیم وزن کل بندیل بر وزن هر شاخه میلگرد به عدد 247 می‌رسیم. بنابراین هر بندیل میلگرد 16 کارخانه ذوب آهن اصفهان دارای 247 عدد میلگرد است. در ادامه وزن هر بندیل و تعداد میلگرد موجود در آن را برای سایر سایزهای میلگرد ذوب آهن اصفهان خواهیم آورد.

لازم به ذکر است که اعداد فوق برای کارخانه ذوب آهن اصفهان بوده و تعداد میلگرد در هر بندیل برای سایر برندها را باید از تقسیم وزن بندیل بر وزن هر شاخه میلگرد به دست آورید.

هر بندیل میلگرد 18 چند شاخه است

براساس محاسبه ذکر شده هر بندیل میلگرد 18 ذوب آهن اصفهان 195 شاخه دارد. این رقم برای کارخانجات تیکمه داش و آذر فولاد امین نیز 87 عدد محاسبه شده است. تفاوت اعداد به دلیل تفاوت در وزن هر شاخه و وزن هر بندیل در برندهای مختلف است. بهتر است برای اطلاع دقیق از تعداد میلگرد موجود در هر بندیل از مشاوران فروش راهنمایی بخواهید.

هر بندیل میلگرد 20 چند شاخه است

در هر بندیل میلگرد 20 ذوب آهن اصفهان 156 شاخه میلگرد وجود دارد. این تعداد برای میلگرد 20 کارخانه تیکمه داش 70 عدد است. در حالی که در بسته بندی کارخانه فولاد راد همدان تعداد 74 عدد میلگرد در هر بندیل وجود دارد. در سایت هر کارخانه به طور دقیق اطلاعات مربوط به وزن هر شاخه، وزن هر بندیل، نحوه بسته بندی و در نهایت تعداد میلگرد در هر بندیل را می‌توانید بررسی کنید.

وزن هر بندیل میلگرد 10

وزن هر بندیل میلگرد 10 نیز براساس برند تولیدی متفاوت خواهد بود. همانطور که گفته شد بندیل‌های کارخانه ذوب آهن در وزن 4.5 تا 5 تن و بندیل سایر کارخانجات عموما وزنی بین 2 تا 5.5 تن دارند. بنابراین برای محاسبه وزن هر بندیل میلگرد نیز لازم است به کارخانه تولیدی توجه کنید.

بندیل میلگرد
بندیل میلگرد

نحوه بسته بندی میلگرد

برای بسته بندی میلگرد ذوب آهن اصفهان از 5 تسمه و سه حلقه خاموت برای فراهم کردن امکان جابجایی استفاده می‌شود. همچنین دو عدد پلاک از جنس گرافی پلاست نیز به بسته بندی الصاق می‌گردد. یکی از پلاک‌ها به یکی از تسمه‌ها و دیگری به انتهای یک شاخه متصل خواهد شد. رنگ این پلاک‌ها یا هر دو طرف سفید و یا یک طرف سفید و دیگری زرد است. مشخصاتی که بر روی پلاک‌های الصاقی درج می‌شود در هر دو طرف متفاوت است. در یک طرف آن‌ها موارد زیر مشاهده می‌شود.

 1. کارگاه نورد
 2. سایز
 3. مارک
 4. نوع محصول
 5. شمار ذوب
 6. شماره بسته
 7. طول و وزن بسته
 8. تاریخ تولید
 9. آرم استاندارد ایران
 10. آرم ذوب آهن اصفهان

همچنین در طرف دیگر پلاک نیز مشخصات زیر درج می‌شود:

 1. آرم ذوب آهن اصفهان
 2. علامت استاندارد ایران
 3. آدرس سایت ذوب آهن
 4. عبارت MADE IN IRAN

لازم به ذکر است وزن بندیل میلگرد این کارخانه بین 5-5.5 تن است. در هنگام خرید میلگرد ذوب آهن اصفهان به درج آرم ESCO بر روی این محصول به صورت برجسته دقت نمایید. مورد دیگری که در هنگام تحویل بار بایستی به آن دقت داشته باشید گواهینامه فنی برای محموله‌های بیش از 25 تن است. گواهینامه فنی صادره از سوی تولیدکننده بایستی به همراه محموله به مصرف کننده تحویل داده شود.

 • نام و نشانی کارخانه سازنده
 • شماره گواهینامه
 • تاریخ صدور گواهینامه
 • علامت مشخصه

جمع بندی

در این مقاله به بررسی جامع تعداد شاخه میلگرد در هر بندیل پرداختیم. پس از تحویل میلگرد در جهت حفظ هرچه بیشتر بار بایستی نکاتی را رعایت فرمایید. این محصول را پس از تحویل باید در محلی تمیز و عاری از هرگونه رطوبت نگهداری کرد چراکه در صورت مواجه با رطوبت میلگرد دچار زنگ زدگی می‌شود. همچنین بایستی از هرگونه صدمه، ضربه و بریدگی میلگردها جلوگیری نمود. روش حمل آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که از هرگونه خمیدگی اجتناب شود. همچنین این محصولات نباید به طور مستقیم بر روی زمین انبار شوند. در هنگام تخلیه نیز نباید به کارگران صدمه‌ای وارد شود.

هر بندیل میلگرد چند شاخه است؟

در هر بندیل میلگرد 12 ، 447 شاخه میلگرد و هر بندیل میلگرد 14 دارای 313 شاخه میلگرد است

هر بندیل میلگرد چند تن است؟

به طور کلی بندیل میلگرد از ۲ تن تا ۵٫۵ تن موجود می باشد و بسته بندی این محصول بسته به سایز و کارخانه تولیدی متفاوت می باشد.

مشخصات بندیل میلگرد چیست؟

برای بسته بندی میلگرد ذوب آهن اصفهان از ۵ تسمه و سه حلقه خاموت برای فراهم کردن امکان جابجایی استفاده می گردد.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد