جدول وزن میلگرد نیشابور

3 هفته پیش4515بازدید0دیدگاهامتیاز (undefined رای)
جدول وزن میلگرد نیشابور

تمامی فعالان حوزه آهن و فولاد با میلگرد نیشابور آشنا بوده و از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن اطلاع دارند. اگر شما نیز قصد ساخت‌وساز دارید بهتر است بدانید که این محصول یکی از محبوب‌ترین مقاطع فولادی در میان خریداران به‌شمار می‌رود. وزن میلگرد نیشابور به وزن استاندارد جدول اشتال میلگرد بسیار نزدیک بوده و گزینه مناسبی برای پروژه‌های حساس است. توصیه می‌شود برای خریدی به صرفه و انجام عملیات ساختمانی بی‌نقص پیش از خرید نسبت به مشخصات این محصول شامل وزن و سایز، اطلاعات لازم را کسب کنید. قیمت میلگرد آجدار فولاد نیشابور نسبت به کیفیت بالای آن مناسب بوده و با افزایش وزن و سایر مشخصات دچار تغییراتی می‌شود. مرکزآهن یکی از مراجع معتبر برای اطلاع لحظه‌ای از قیمت میلگرد نیشابور است و شما عزیزان می‌توانید با خیالی آسوده نسبت به خرید اقدام کنید. در ادامه ضمن ارائه جدول وزن میلگرد نیشابور شما را با تمامی مشخصات این محصول محبوب آشنا خواهیم کرد.

وزن میلگرد نیشابور

برای شروع هر پروژه در قدم نخست لازم است اطلاعات کاملی از مواد و مصالح موردنیاز کسب کنید. در این راستا وزن مواد اولیه همواره یکی از مهم‌ترین پارامترهای موردنیاز مهندسان است. هرچند جداول اشتال میلگرد موجود است ولی تمامی کارخانجات برای تولید محصولات خود از وزن استاندارد مندرج در این جداول استفاده نمی‌کنند. لذا لازم است پیش از خرید با مراجعه به جداول وزنی کارخانه موردنظر، از وزن محصول خود اطمینان یابید. در ادامه جدول وزن میلگرد نیشابور به‌طورکامل و برای تمامی ابعاد این محصول آورده ‌شده‌است. هرچند مشخصات فنی دو نوع میلگرد ساده و آجدار تولیدی این کارخانه متفاوت است، اما به‌دلیل کاربرد بیشتر نوع آجدار، جدول این محصول اهمیت بیشتری دارد.

 

همواره وزن کردن راحت‌ترین و دقیق‌ترین روش محاسبه است ولی با مراجعه به جدول و اطلاع از مشخصات محصول نیز می‌توان به عدد وزن آن رسید. میلگرد این کارخانه از سایز 10 تا 32 تولید و به بازار عرضه می‌شود و وزن ابعاد مختلف آن متفاوت است. همان‌طور که ذکر شد وزن میلگرد اکثر کارخانجات با میلگرد استاندارد متفاوت است. برای مثال وزن میلگرد 14 نیشابور در جدول ارائه شده، 14.2 کیلوگرم برای هر شاخه بوده در صورتی‌که این وزن در جداول اشتال 14.52 بیان شده‌است. همچنین وزن میلگرد 16 نیشابور نیز در این جدول 18.8 کیلوگرم بوده و وزن استاندارد آن 18.96 است. بنابراین وزن میلگرد 14 و 16 نیشابور نسبت به استاندارد کمتر است. این درحالی است که وزن میلگرد 10 نیشابور 7.3 بوده که نسبت به وزن استاندارد 7.83 میلگرد، کمتر است. هرچند در تمامی ابعاد، وزن این محصول به اعداد استاندارد نزدیک بوده و همین امر یکی از عوامل محبوبیت آن در بازار است.

وزن میلگرد نیشابور

محاسبه وزن میلگرد نیشابور

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای محاسبه وزن میلگرد مراجعه به صفحه وزن موجود در سایت مرکزآهن و واردکردن اطلاعات موردنیاز است. با مراجعه به این صفحه شما می‌توانید در کسری از ثانیه وزن میلگرد 12 نیشابور و هریک از مقاطع موردنظر خود را در ابعاد مختلف به‌دست آورید. تنها نکته‌ای که باید در این روش رعایت‌کنید جایگذاری صحیح اعداد هست. بااین‌حال در این روش اعداد به دست آمده استاندارد هستند و ممکن است کارخانه موردنظر محصولات خود را براساس وزن استاندارد تولید نکند. اگر به عددهای موردنیاز دسترسی ندارید در روش دوم می‌توانید به لیست ارائه شده در بالا مراجعه کرده و به راحتی عدد وزن محصول را بیابید. همچنین اگر پروژه شما نیاز به دقت ابعادی بالایی دارد و به دنبال اعداد دقیق‌تری هستید استفاده از نرم‌افزارهای مهندسی برای این کار به شما توصیه می‌شود. استفاده از فرمول‌های محاسبه وزن نیز اعداد استاندارد وزن هر بندیل میلگرد نیشابور را به شما ارائه خواهندکرد.

وزن میلگرد 10 نیشابور

محصولات این کارخانه در دو نوع ساده و آجدار A3 و در سایزهای مختلف تولید و به بازار مصرف وارد می‌شود. میلگرد ساده نیشابور از سایز 10 تا 50 تولید شده درحالی‌که میلگردهای آجدار از سایز 10 تا 32 موجود هستند. حداقل تنش تسلیم و مقاومت کششی میلگرد ساده نیشابور به ترتیب 240 و 360 نیوتن بر مترمربع است. وزن میلگرد 10 نیشابور همانطور که در جدول مشاهده می‌کنید 7.3 کیلوگرم است. بنابراین لازم است در هنگام تحویل کالا به وزن محصول و مطابقت آن با جداول کارخانه دقت کنید.

وزن هر شاخه میلگرد 12 نیشابور

وزن هر شاخه میلگرد 12 نیشابور همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید 10.5 کیلوگرم است. این وزن تقریبا به اعداد جداول اشتال و استاندارد تولید نزدیک است. لازم به ذکر است که طول هر شاخه میلگرد نیشابور 12 متر بوده و این وزن برای هر شاخه از این محصول درنظر گرفته شده است.

وزن میلگرد 14 نیشابور

وزن هر شاخه میلگرد نیشابور درحدود 14.2 کیلوگرم است. این سایز از میلگردهای نیشابور یکی از پرفروش‌ترین محصولات این کارخانه بوده و به دلیل استاندارد بودن وزن آن محبوبیت زیادی دارد. همچنین به دلیل کیفیت بالا و دقت ابعادی تولیدات این کارخانه می‌توانید از آن‌ها در پروژه‌های حساس صنعتی و ساختمانی استفاده کنید.

وزن میلگرد 16 نیشابور

سایز 16 میلگرد آجدار این کارخانه پرفروش‌ترین محصول آن در بازار است. گرید میلگرد آجدار فولاد نیشابور، A3 بوده و در دو نوع آج 304 و 400 تولید می‌شود. یکی از مهم‌ترین خصوصیات این محصول وزن مناسب و نزدیک به مقادیر جدول اشتال است. همان‌طور که ذکر شد وزن میلگرد 18 نیشابور و سایز 16 و 14 این کارخانه نزدیک به مقادیر استاندارد بوده و گزینه مناسبی برای خرید به‌شمار می‌روند. وزن میلگرد 16 نیشابور در حدود 18 کیلوگرم بوده و به مقادیر اشتال بسیار نزدیک است.

میلگرد نیشابور

وزن میلگرد 18 نیشابور

وزن میلگرد 18 این کارخانه 24 کیلوگرم بوده و نسبت به مقادیر اشتال کمی پایین‌تر است. محصولات این کارخانه با دقت ابعادی بالا و براساس استاندارد ملی ایران به شماره 3132 تولید می‌شوند و کیفیت بالای آن‌ها زبانزد تمامی فعالان حوزه ساخت‌وساز است. میلگرد نیشابور با علامت اختصاری KSC حک شده برروی آن شناخته می‌شود و در هنگام خرید برای اطمینان از اصالت کالا لازم است به این برچسب توجه کنید. پس از خرید برای اطمینان از اصل بودن میلگرد 18 نیشابور و سایر ابعاد می‌توانید وزن آن را با وزن‌های جدول ارائه شده در این صفحه مطابقت دهید. در صورت مغایرت سریعا اقدام به استرداد محصول خریداری شده نمایید. میلگردهای بی‌کیفیت و تقلبی به پروژه شما آسیب زیادی خواهند رساند. برای اطمینان از اصل بودن میلگرد آن را تنها از مراکز و نمایندگی‌های مجاز خریداری کنید.

جمع‌بندی

به دلیل محبوبیت بالای میلگرد نیشابور در میان خریداران تصمیم گرفتیم تمامی مشخصات این محصول را در مقاله‌ای جامع تقدیم حضورتان کنیم. هرچند خرید میلگرد در ابتدا بسیار دشوار است ولی با اندکی تحقیق به راحتی می‌توانید کالایی باکیفیت و اصل با قیمت مناسب بیابید. اگر همچنان در خصوص وزن میلگرد نیشابور و سایر مشخصات آن سوالی دارید می‌توانید از کارشناسان مرکزآهن راهنمایی بخواهید. با اطلاع از وزن و مشخصات این محصول به راحتی می‌توانید برای انتخاب آن در پروژه خود تصمیم بگیرید. در نهایت اگر در شمال شرق کشور هستید و محصول موردنظرتان در میان محصولات فولاد نیشابور موجود است توصیه می‌کنیم خرید این محصول ارزشمند را از دست ندهید. این میلگرد نه‌تنها به ساکنان شمال شرق کشور بلکه به خریداران در سراسر ایران توصیه می‌شود.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید