2.9/5
17رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تولیدکنندگان لوله مانیسمان در ایران

لوله مانسیمان چیست ؟ لوله مانیسمان از لوله های پر کاربرد در صنایع است. این لوله به دلیل این که بدون درز است از مقاومت و تحمل بالایی برخوردار است. دلیل آن که بدون درز می باشد، این است که در هنگام تولید از انواع روش های جوش فلزات استفاده نمی شود. این لوله تحول مهمی در صنعت فولاد به وجود آورد. روش تولید لوله مانیسمان متفاوت است به همین دلیل معدود کارخانه هایی هستند که در داخل کشور آن را تولید می کنند. در این مقاله سعی شده است که تولیدکنندگان لوله مانیسمان در ایران را معرفی کنیم.

[vc_row][vc_column][vc_message message_box_style=”outline” message_box_color=”pink” icon_fontawesome=”fa fa-download”]

مشاهده نسخه pdf مقاله : معرفی ۷ شرکت برتر تولیدکننده لوله مانیسمان در ایران

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

تولیدکنندگان لوله مانیسمان

۱- لوله و نورد اهواز

این کارخانه در استان خوزستان و در نزدیکی شهر اهواز قرار دارد. اولین کارخانه در ایران و خاورمیانه است که لوله های بدون درز را تولید کرد. این کارخانه با دستیابی به تکنولوژی Push Bench توانست انواع لوله از جمله لوله مانیسمان اهواز را تولید نماید. این لوله ها از قطر ۰٫۵ اینچ تا ٦ اینچ براساس استانداردهای ASTM , DIN, API و IPS تولید می شوند.

لوله مانیسمان های اهواز در ابعاد زیر تولید می شود:

لوله ۱٫۲ اینچ :۲۱۷ شاخه

لوله ۴٫۳ اینچ: ۱۲۷ و ۲۱۷ شاخه

لوله یک اینچ: ۹۱ و ۱۲۷ شاخه

لوله ۴٫۱۱ و ۲٫۱۱ اینچ: ۹۱ شاخه

لوله ۲ اینچ : ۶۳ شاخه

لوله ۲٫۲۱ اینچ: ۳۷ شاخه

لوله ۳ اینچ: ۳۷ شاخه

لوله ۴ اینچ: ۱۹ شاخه

لوله ۵ ینچ: ۱۹ شاخه

لوله ۶ اینچ: ۷ شاخه

۲- لوله مانیسمان کاوه ایرانیان

این کارخانه اولین تولید کننده لوله بدون درز از بین کارخانجات خصوصی است که توانست لوله مانیسمان را به روش کشش سرد تولید کند. این شرکت  تولید لوله های بدون درز خود را به حدود ۷۵ هزار تن در سال با روش نورد گرم آغاز کرده است. لوله های مانیسمان این شرکت از طرف استانداردهای روز دنیا یعنی در کشورهای آمریکا ، انگلستان و ژاپن مورد تایید بوده است. لوله مانیسمان رده ۴۰ سایز ۵ جز محصولات پر کاربرد در صنعت پتروشیمی ، نفت و گاز است و رده ۲۰ برای گاز کشی داخلی ساختمان بسیار مصرف می شود.

۳- لوله مانیسمان ساوه

این محصول که کاربرد زیادی دارد در ایران بیشتر تا سایز ۲۴ تولید می شوند و سایزهای بزرگ تر از خارج وارد می شود. سایز ۴۲  این محصول نیز در کشور آمریکا ساخته می شود. این محصول را برای خطوط انتقال آب و گاز و نفت به شبکه های خانگی یا صنعتی استفاده می کنند. در برابر حرارت مقاوم است و به نسبت سایر لوله ها قیمت مناسب تر و ارزان تری دارد. اشعه خورشید در آن نفوذ نمی کند و بسیار راحت جوش می خورد. شرکت لوله و پروفیل ساوه ، این محصول را با ضخامت های مختلف در طول ۶ و ۱۲ متری تولید می کند. این لوله ها در سه کلاس سبک و متوسط و سنگین به روش  E.R.W و با تکنولوژی و استانداردهای روز دنیا که در زیر آمده است تولید می شود.

  DIN 2440- DIN 2441BS  ۱۳۸۷(L , M , H)ISIRI  ۳۳۶۰ISIRI   ۳۷۶۵

۴- لوله مانیسمان گستر اسفراین

این شرکت نیز جزو تولید کنندگان این محصول است. لوله مانیسمان در رده ۲۰ ، ۴۰، ۶۰، ۸۰ ، ۱۲۰ و ۱۸۰ میلی متری در طول ۶ و ۱۲ متر تولید می شود. لوله مانیسمان ۴۰ را در ساخت برج ها و خطوط آتش نشانی استفاده می کنند. وقتی می گوییم رده منظور ضخامت لوله است.

۵- شرکت فولاد صنعت

شرکت فولاد صنعت قوام در زمینه لوله های مانیسمان تولید کننده و فروشنده توامان با هم است و از سایزهای ۳٫۸ اینچ تا ۲۰ اینچی در رده های مختلف تولید می کند. این محصول فشار و دمای بالا را می تواند تحمل کند و در تاسیسات ساختمانی که به دیگ بخار منتهی می شود از آن استفاده می کنند. این محصول را در صنایع غذایی و همچنین در صنایع دارویی استفاده می کنند.

۶- شرکت پروفیل فولادی اصفهان

شرکت پروفیل فولادی اصفهان که به پروفیل سازی جباری معروف است در نزدیکی شهر اصفهان واقع شده و در زمینه تولید لوله مانیسمان فعال است. این کارخانه بیش از ۳۰ سال در این زمینه فعالبت می کند.  نکته جالب در مورد لوله های مانیسمان این است که تولید آن ها از سایز بزرگ تر به کوچک تر است و سایزهای ۰٫۵ ۰٫۷۵ و ۱ اینچ معمولا  به روش سرد تهیه می شوند. این کارخانه توانسته افتخارات و فعالیت های خوبی را در زمینه صنایع فولادی به ویژه مانیسمان انجام بدهد.

۷- کارخانه گروه ملی صنعتی فولاد ایران

این شرکت از سال ۱۳۴۲ آغاز به کار کرده است و به صورت سهامی خاص می باشد و نخستین کارخانه ای بود که برای تولید لوله و میلگرد و… در اهواز تاسیس شد. گروه ملی فولاد در حال حاضر سالانه ۱,۴۳۵,۰۰۰ تن فرآورده های فولادی تولید می کنند که حجم بیشتر لوله های مانیسمان بازار ایران از این کارخانه است. این شرکت محصولات خود را با ضخامت و سایزهای مختلفی روانه بازار می کند.

۲٫۹
۱۷رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری